Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin’le görüştü! Talebi görüşmeye damga vurdu

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 18, 2022 Yorum Yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Lideri Putin ortasında telefonda görüşmesi yapıldı. Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya nazaran, görüşmede, Türkiye-Rusya bağları ve tahıl koridoruna ait gelişmeler başta olmak üzere bölgesel mevzular ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, tahıl ihracına ait İstanbul Muahedesi’nin 120 gün müddetle uzatılması konusundaki yapan tavrı için Rusya Devlet Lideri Putin’e teşekkür etti.

“DİPLOMATİK GÖRÜŞMELER CANLANDIRILMALI”

Rusya-Ukrayna savaşının uzamasının riskleri artıracağını, bu nedenle diplomatik görüşmelerin canlandırılması gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus ve Amerikan İstihbarat Liderlerinin Türkiye’de gerçekleştirdikleri temasların toprakta denetimsiz bir tırmanmanın önüne geçilmesi açısından anahtar rol oynadığını Anlatım etti.

“DOĞALGAZ MERKEZİ KURULMASINDAN MEMNUNİYET DUYUYORUZ”

Rusya Devlet Lideri Putin’in Türkiye’de bir doğalgaz merkezi kurulması teklifinden memnuniyet duyduklarını lisana getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ortak amaçlara bir Lahza Evvel ulaşmak için grupların gereken teknik, türel ve ticari değerlendirmeleri yapacaklarını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’daki terör saldırısı için ilettiği taziye hasebiyle da Rusya Devlet Lideri Putin’e teşekkür etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir