Çinli Turistler 1 Mayıs Tatilinde İtalya’ya Yoğun İlgi Gösterdi

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 01, 2023 Yorum Yok

İtalya‘nın turizm bölümü, Çinli turistlerin 1 Mayıs tatili kapsamında ülkeye tekrar gelmesini memnuniyetle karşıladı.

SES 1 (İngilizce): VIOLANTE AVOGADRO, Illycaffe baş Bağlantı Müdürü:

“Çinli turistler Geri döndüğü için Fazla memnunuz. Tabi elbet neredeyse nihayet üç yıldır onları özlemiştik. Çinlilerin buraya Geri dönmesini umuyoruz. Çinlilerin İtalya‘ya ve bütün Avrupa’ya tekrar gelmesinden Dolayı Fazla mutluyuz. Bizim üzere herkesin Fazla Mesut olduğuna inanıyorum.”

Küresel turizm bölümü, Çin’in bu yılın başlarında seyahat kısıtlamalarını gevşetmesi ve ortalarında İtalya‘nın da bulunduğu 60 kadar turizm noktasına yönelik Küme tiplerini yine başlatmasıyla bir toparlanma kaydetti.

29 Nisan’da başlayan 5 günlük 1 Mayıs tatili, artan Öğrenci daha Çok ivme kazandırıyor.

Çinli seyahat acentesi Trip.com Group’un tatilden Çabucak Evvel yayımladığı datalar, tatil için Çin anne karasından Yurt dışına yapılan seyahat rezervasyonlarının bir evvelki yılın birebir periyoduna nazaran 18 kat arttığını gösterdi.

SES 2 (İngilizce): CRISTIANO VAROTTI, İtalyan Ulusal Turizm Heyeti’nin (ENIT) Çin’deki baş Temsilcisi:

“Son birkaç yıldır, temelde bu anne hazırlanmak için Fazla sıkı çalışıyorduk. Çin dijital ekosistemine ve toplumsal medya platformlarına Fazla Çok Vakit ayırarak ve kaynak yatırımı yaparak İtalya‘yı bütün Kıymetli toplumsal medya mecralarında tanıtacak içerikler ürettik ve bu doğrultuda çevrimiçi seyahat acenteleri ile de işbirliği yaptık. Daha sonra, işletmeler ile bir ortada çalışmaya başlayarak Çinli seyahat acentelerini daha âlâ Eser geliştirmeleri ve kataloglarında yeni İtalyan turizm rotalarını tanıtmaları için destekledik.”

SES 3 (İngilizce): STEFANIA LAZZARONI, Altagamma genel Müdürü:

“Yurt dışından gelen turistler, global lüks pazarı ve Özellikle de İtalya için her Vakit Fazla Değerli oldu. Bunu yalnızca Biricik bir göstergeyle açıklamak mümkün, İtalya’daki lüks alışverişlerin yüzde 60’ı, Avrupa’daki lüks alışverişlerin ise yüzde 50’si Yurt dışından gelen turistler tarafından yapılıyor. Bu da üst seviye turizmin markalarımız için ne kadar Değerli olduğunu gösteriyor.”

İtalya’daki yiyecek Meşrubat bölümünün de turizm sanayisindeki toparlanmadan fayda görmesi bekleniyor.

SES 4 (İtalyanca): CHRISTOPHER, Floransa’daki La Prosciutteria’nın Bölge Müdürü:

“Bu nedenle bütün Çinli turistleri, bütün Çinlileri buraya gelip Özgün jambon, yıllanmış ya da terbiye edilmiş pecorino peyniri üzere ikonik Floransa eserlerini, hatta Chianina bifteği üzere Özel yiyecekleri denemeye Davet ediyorum. Ayrıyeten buraya gelip ince dilimlenmiş et salamurasını dürüm yapabilir yahut olağanüstü sığır eti tartarını bıçakla kesebilirsiniz.”

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Roma’dan bildiriyor.(XHTV)

Kaynak: Xinhua / Aktüel

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir