Çinli Turist Akını Tayland’da Turizm Endüstrisini Canlandırdı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 01, 2023 Yorum Yok

Ocak ayındaki Bahar Şenliği tatilinden sonraki birinci uzun tatil olan 1 Mayıs tatili nedeniyle Tayland’daki Çinli turist sayısında artış görülüyor.

Çinli turist akını, memleketler arası ziyaretçilerin dönüşünü dört gözle bekleyen Tayland’ın turizm sanayisine canlılık getirdi.

SES 1 (Tayca): SUCHART, Polly sürat Teknesi Çalışanı

“Özellikle Kovid-19 salgınından sonra artan (Çinli turist) sayısıyla her şeyin düzeldiğini hissediyorum. Bu artış ekonomik durumumuzda güzelleşme yaratıyor. Çinli turistler yine buraya gelmeye devam ederse, bütün dallardaki çalışanlar için yararlı olacaktır.”

SES 2 (Çince): CHANAPAN KAEWKLACHAIYAWUTH, Tayland-Çin Turizm Birliği Derneği reis Yardımcısı

“Çinli turistler Tayland’da hayli âlâ karşılanıyor. Bu yılki 1 Mayıs tatilinde turizmciler, Fazla sayıda Çinli turisti karşılamak ve ağırlamak için kapsamlı hazırlıklar yaptı.”

Bangkok merkezli fikir kuruluşu Kasikorn Araştırma Merkezi’ne nazaran, Tayland’ı ziyaret eden Çinli turistlerin sayısı 1 Ocak’tan 23 Nisan’a kadarki süreçte, geçen yılın birebir periyoduna nazaran 30 kat artarak 737.000’in üstüne çıktı.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Bangkok’tan bildiriyor.

(XHTV)

Kaynak: Xinhua / Aktüel

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir