Çiğli Belediyesi, KAF KAF belgeselinin Türkiye prömiyerine ev sahipliği yapacak

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 02, 2023 Yorum Yok

Çiğli Belediyesi, 1966 yılında Varto’da meydana gelen sarsıntıda yaşananları anlatan KAF KAF belgeselinin Türkiye prömiyerine konut sahipliği yapacak. Gösterimin akabinde AKUT Vakfı Lideri Nasuh Mahruki ve ehil oyuncu Ali Sürmeli izleyicilerle buluşacak.

Avrupa’nın önde gelen şenlik ve salonlarında Özel gösterimler ile seyircisiyle buluşan Metin Dağ’ın direktörlüğünü yaptığı KAF KAF belgeselinin Türkiye prömiyeri Çiğli Belediyesi‘nin konut sahipliğinde 2 Mayıs Salı günü (bugün) saat 19.00’da gerçekleştirilecek. Çiğli Belediyesi yoksul Baykurt Salonu’nda yapılacak şov ve söyleşi fiyatsız olacak.

BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ: “TÜM İZMİRLİLERİ BEKLİYORUZ”

Tüm İzmirlileri KAF KAF belgeselinin Türkiye prömiyerine Davet eden Çiğli Belediye Lideri Utku Gümrükçü, “19 Ağustos 1966’da Varto’da meydana gelen Aka zelzelede yaşanan acıların ve sonrasında yaşanan trajedilerin anlatıldığı KAF KAF belgeselinin Türkiye Prömiyerine konut sahipliği yapacağız. Yıkılan Varto’da hayatta kalanların dünyanın dört bir yanına göç ederek sürdürdüğü trajik Ömür öykülerine tanıklık etmek isteyen herkesi bu manalı gecede bizlerle Bir arada olmaya bekliyoruz. Bu vesileyle belgeselin direktörlüğünü yapan Metin Dağ başta olmak üzere emeği geçenleri kutlama ediyor, kısa müddet Evvel Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok Etraf vilayette yıkıma Sebep olan sarsıntılarda hayatını yitiren yurttaşlarımızı rahmetle anıyorum” diye konuştu.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir