Chery’nin 2022 satışları 1 milyonu aştı!

Genel, Gezilecek Yerler Oca 09, 2023 Yorum Yok

25 yıllık üretim hayatında yeni bir dönüm noktasına ulaşan Chery, Ekim 2022’de 1 milyonuncu Arrizo 8 modelini üretim sınırlarından indirirken, Chery Group ise Biricik bir Yıl içinde bütün modellerinin üretiminde 1 milyon adetlik satış barajını geride bırakarak yeni rekora imza attı.

Chery Group, Ocak-Ekim 2022 periyodunda geçen yılın birebir devrine kıyasla yüzde 38,8 artışla Yekün 1 milyon 26 bin 758 adet araç sattı. Böylelikle Yıl içinde satışlar birinci Defa 1 milyonu aştı. Tiggo SUV serisinin iki Aka yıldız Tiggo 8 ve Tiggo 7, Ocak-Ekim periyodunda 159 bin 500 adet ve 134 bin 900 adetlik satış sayılarıyla markanın global büyümesine katkı sağladı.

Tiggo 7 Pro ve amiral gemisi olan Tiggo 8 Pro, Chery markasının en Kıymetli modelleri pozisyonunda. Chery global pazarda süratle bilinirlik kazanırken Tiggo serisi, markanın küreselleşme sürecine Kıymetli katkılar sağlamaya devam ediyor. Tiggo serisi farklı ülkelerde birçok Ödül aldı. Tiggo 7 Pro, Katar’da “Yılın En çok Satan SUV’si” seçildi ve iki Yıl üst üste Tunus’ta “En Hoş Model Ödülü”nü aldı. Tiggo 8 Pro ve Tiggo 8 Pro PHEV ise Filipinler’deki “En Güzel Model Ödülü’ne layık görüldü. Tiggo 8 Pro Max ise Katar medyası tarafından “En Akıllı SUV’nin Öncüsü” seçildi. J.D. Power tarafından yayınlanan “2022 Cazip Yeni Araba Endeksi Raporu”nda, Tiggo 8 Pro Max orta uzunluk SUV segmentinde ikinci sırada yer aldı. Tiggo Serisi, bütün bu ödüllerle markanın global bilinirliğinde Kıymetli bir hisseye sahip.

Tiggo 8 Pro, başarılı bir mesleğe sahip olan ve Ömür kalitesine Ehemmiyet verenlere hitap eden 7 koltuklu lüks bir orta uzunluk SUV olarak öne çıkıyor. Tiggo 8 Pro’nun tasarımı, lüks Sınıf 5+2 araç kullanıcılarının bütün aile ihtiyaçlarını karşılıyor. Laf konusu model, kablosuz akıllı telefon şarjı, akıllı sıkışma önleyicili hafızalı elektrikli bagaj kapağı, otomatik katlanan, ısıtmalı ve buhar önleyicili elektrikli Yan aynalar dahil, teknolojik açıdan Varlıklı bir donanımla yollara çıkıyor. 360 derece kuş bakışı panoramik Görüntü aracın etrafını net bir halde göstererek dar alanlardaki park ve hareketlerde kullanıcının hayatını kolaylaştırıyor. Tiggo 8 Pro ayrıyeten on adetten Çok fonksiyonu bünyesinde barındıran ADAS sayesinde L2.5 akıllı takviyeli sürüş düzeyi ile sınıfında öne çıkıyor.

Tiggo 7 Pro ise, kentli üst sınıfta yer alıyor. Hem teknolojik donanımı hem de şık görünümü ile Belde içi kullanımına yönelik lüks bir SUV olan Tiggo 7 Pro daha genç bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Elmas tipi ön ızgara, kafes matrisli LED farlar ve üç adet bütünleşik dokunmatik ekranlı kokpitiyle model, aktüel trendlere teknolojik açıdan karşılık veriyor. Model, Tiggo 8 Pro ile birebir teknolojik donanım düzeyine sahip.

Tiggo 7 Pro ve Tiggo 8 Pro, Chery’nin Türkiye pazarında satışına başlanacak iki yeni model olacak.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir