Chery’den TIGGO ailesine hibrit seçeneği

Genel, Gezilecek Yerler May 01, 2023 Yorum Yok

Chery, 75 kilometreyi yalnızca elektrikle katedebilen ve 1000 kilometrelik menzil sunan TIGGO 8 PRO e+ ve TIGGO 7 PRO e+ modellerini tanıttı.

Dünyanın birinci DHT teknolojisi ile Chery, 3 motor, 3 vites, 9 çalışma modu ve 11 vites oranına sahip akaryakıtlı ve elektrik motorları, motor kontrolörü ve şanzımanı birinci Defa bir ortaya getiriyor. Sistem, 1.5T hibrite has bir motor ve yüksek güç yoğunluğuna sahip batarya ile yakıt (benzin) ve elektrikli sürüş ortasında geçiş yaparak, yaklaşık 1000 kilometre menzil sunuyor. TIGGO 8 PRO e+ tıpkı vakitte, sınıfı için dikkat cazibeli bir menzil olan 75 kilometrelik arayı büsbütün elektrik motoruyla kat edebiliyor. Böylelikle, yüksek gaz yansısı ve orta ve düşük süratlerde nihayet derece sessiz bir ortam sağlayarak büsbütün elektrikli sürüş tecrübesi yaşatıyor. Chery’nin 1.5T hibrit motor ile donatılan TIGGO 8 PRO e+ modeli 0’dan 100 km/s sürate 7,5 saniyede ulaşıyor.

Modelde 10 adedin üzerinde ADAS (Gelişmiş Şoför Dayanak Sistemleri) fonksiyonuyla TIGGO 8 PRO e+, üstün sürüş güvenliği de sağlıyor.

Chery’nin yeni bir güç Hariç dizaynına sahip birinci PHEV modeli olan TIGGO 7 PRO e+, teknolojik konfigürasyon ile modaya Müsait bir görünümü birleştiren lüks bir SUV olarak öne çıkıyor. Modelde 24,6 inçlik çift dev ekran, eller özgür elektrikli bagaj kapağı ve kablosuz akıllı telefon şarjı üzere dikkat çeken donanımlar bulunuyor.

Chery, TIGGO 8 PRO e+ ve TIGGO 7 PRO e+ olmak üzere iki PHEV eserin akabinde gelecekte ayrıyeten BEV (Bataryalı elektrikli araç) ve öteki Güç çeşitleri halinde daha Çok yeni güç eseri pazara sunmayı hedefliyor.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir