Chery’den Şangay’da 14 yeni model lansmanı!

Genel, Gezilecek Yerler Nis 24, 2023 Yorum Yok

Chery Group, Şangay Araba Fuarı’nda alt markalarıyla birlikte 14 yeni modelin ve 12 yeni teknolojinin dünya prömiyerini gerçekleştirdi.

Chery Group’un dört Aka markası, 2023 Şanghay Araba Fuarı’na 14 yeni modelle katıldı. Şirket, 12 yeni teknoloji sergilediği fuarda, TIGGO 9 C-DM, TJ-1C-DM, Traveler C-DM, Star Era STERRA serisi STERRA ES ve iCAR 03 üzere yeni arabalarının tanıtımını yaptı. Teknolojiyle güçlenen Chery, Mars mimarisi olarak isimlendirilen E0X’le birlikte, harika hibrit bir platform ve yüksek performanslı bir elektrikli platform kurarak eserlerini elektrikle çalışır hale getirmek ve Yapay zekayla desteklemek için çalışmalarına başladı.

Chery Group satışlarını yüzde 44,1 artırdı

Chery Group Yönetim Şurası Lideri Yin Tongyue, Chery Group’un gelecekle ilgili pazar planını, ıslahatlarını ve inovasyon amaçlarını aktararak bir sıra yenilikçi ve ileriye dönük Temel stratejiyi paylaştı. İster klâsik yakıt modeli ister yeni güç modelinin “İlk aşaması” yahut akıllı File kontağının “İkinci aşaması” olsun; “Technology Chery” anlayışı, hibrit, artırılmış menzilli, tam elektrik, hidrojen ve gibisi seçeneklerde ziyadesiyle kullanılıyor. Bu, şirketin her iki teknik rotayı da güçlendiren bir geliştirme stratejisi olarak belirlendi. Chery Group’un bu yılın birinci çeyreğindeki kümülatif satış hacmi, bir evvelki yılın birebir devrine oranla yüzde 44,1 artarak 330.335 araçla rekor düzeye ulaştı.

18 yıllık hibrit teknoloji birikimi

Chery’ye nazaran teknoloji, şirketin “Uzun vadeli felsefesi” ve Chery’nin teknoloji rotaları seçilirken kriterlerini “Kullanıcıların ihtiyaçları” belirliyor. Chery’nin 18 yıllık hibrit teknoloji birikiminden türetilen üçüncü jenerasyon hibrit teknolojisi “Kunpeng” üstün performanslı elektrikli hibrit C-DM, global yüksek performans ve kesintisiz yüksek güç tasarrufu özelliklerini barındırırken, var pazarın “Teknik kuşatmasını” da kırıyor.

Chery TIGGO 9 C-DM tanıtıldı

Şanghay’da tanıtılan TIGGO 9 C-DM, şirketin yeni jenerasyon estetik tasarım lisanını benimsiyor. araç her tarafıyla, bütünsel bir Görüntü ve dokuya sahip. TIGGO 9 C-DM, 64 bölgeli ADB-matrix farlar, araç karşılama-uğurlama ışıklandırması ve elektrikli açılan gizli kapı kolları üzere, modaya Müsait dizaynları hayata geçiriyor. CDC manyetik süspansiyona sahip TIGGO 9 C-DM, Özel hibrit motorunda 115 kW’a ulaşan bir güce sahip. 220 Nm’lik azamî tork ise azamî süratte kayda değer bir çekiş sağlayabiliyor. Araç, bütün şartlarda akıllı dört tekerlekten çekiş sistemini kullanırken, Qualcomm 8155 çip ve L2.9 Tertip Akıllı Sürüş Yardımı işlevleriyle da destekleniyor.

ARRIZO Star ile yakın geleceğin öngörüsü!

Chery’nin konsept araçları ortasındaki dünya prömiyerlerinden biri de ARRIZO Star oldu. “Saf Yıldız Işığı” tasarım estetiğinin benimsendiği kavram arabasında, farların hali spiritüel ve fütüristik bir hisle doluymuş hissi veriyor. ARRIZO Star, altıncı nesil Özel bir hibrit motor ile dördüncü nesil Özel bir hibrit şanzımandan oluşan, yüksek performans sağlayan, Chery’nin yeni jenerasyon “Kunpeng” üstün performanslı elektrikli hibrit C-DM’siyle donatılıyor. 0-100 km/s hızlanmasını yaklaşık 3.0 saniyede tamamlayan aracın ortalama yakıt tüketiminin 3.8 lt/100 km olabileceği hesaplanıyor. 1.500 km’ye ulaşabilecek olan menzili ve şarj edilen bataryanın yüzde 30’dan yüzde 80 doluluk oranına yalnızca 15 dakika ulaşması, geleceğin teknolojilerine işaret ediyor.

Chery markası Exeed’in lansmanları

Chery’nin üst seviye markası Exeed, STERRA ES ve STERRA ET’nin iki serisinin yanı sıra, Exeed RX C-DM ve öbür arabalarla eş vakitli tanıtılan Exeed VX REEV’in de iç olduğu “Ultra Konfor” kategorisine odaklanan ve yepisyeni bir güç eseri serisi olan Star Era STERRA markasını gösterdi.

Elektrikli OMODA 5 yollara çıkıyor

Chery’nin OMODA ve JAECOO alt markaları da Şanghay Araba Fuarı’nda birinci Defa yeni modellerini görücüye çıkardı. OMODA 5, Chery’nin OMODA alt markasının birinci global arabası olarak öne çıkıyor. OMODA’nın birinci yüzde 100 elektrikli modeli OMODA 5 e-QUA’nın dünya prömiyeri de yapıldı. JAECOO 7 ve JAECOO 9 isimli iki yeni arabanın de kamuoyuyla birinci buluşması bu fuarda gerçekleşti. Chery’nin OMODA ve JAECOO isimli alt markaları, şirketin genç nazar açısına sahip kullanıcıları ve kesimi kucaklama konseptini ortaya koyuyor.

Yeşil cemiyet Refah Fonu Planı hayata geçirildi

Şanghay Araba Fuarı’nda Chery, Yeşil cemiyet Refah Fonu Planı’nı da hayata geçirildiğini duyurdu. Chery Automobile’ın Yönetim Konseyi Lideri Yin Tongyue ve Chery International’ın genel Müdürü Zhang Guibing’in, bayi temsilcileriyle daima birlikte, Yeşil cemiyet Refah Fonu Planı’nı devreye sokması, Chery’nin, global stratejisinde kurumsal toplumsal sorumluluğunu yeni bir etaba taşıdığını gösteriyor. Chery’nin “8023 stratejisi” olarak da bilinen Yeşil cemiyet Refah Fonu Planı, gelecekte de toplumsal cemiyet refahına Daimi katkıda bulunma misyonunu yerine getirmeye devam edecek. Chery’nin “Sevgime Nazaran Yaşıyorum” tabirinde Kapalı marka itimadını, dünyadaki her kullanıcıya ulaştırması bu kapsamda planlanıyor.

>

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir