geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Chery pil üretimi için CATL ile anlaştı

Chery pil üretimi için CATL ile anlaştı

admin admin -
39 0

Chery, dünyanın en Aka bataryası üreticilerinden CATL ile Fazla istikametli bir Amel birliği için mutabakat imzaladı.

Taraflar; eserler, ticaret, pazar tanıtımları ve ticari bilgi kaynakları üzere Çeşitli alanlarda Fazla taraflı Amel birliği yürütecek. Binek araçların batarya tedariki ve teknik Amel birliğine ek olarak Chery ve CATL; otobüsler, lojistik araçlar, ağır kamyonlar ve elektrikli gemiler alanlarında toplu taşıma, yeni güç EIC teknoloji entegrasyonu ve batarya değişim hizmeti üzere alanlarda Amel birliği yapmayı planlıyor. Chery ve CATL birebir vakitte bütün bu gelişmelerle araba sanayisinin gelişimine dayanak olmayı ve öncülük etmeyi hedefliyor.

CATL, NEV’ler için Güç bataryası sisteminin ve güç depolama sisteminin araştırma, geliştirme, üretim ve satışına odaklanıyor, global yeni güç uygulamaları için üst Sınıf tahliller sunmaya kendini adamış durumda. Global pazarlarda üstün bir performans sergileyen CATL, uzun müddet global pazarın %30’dan fazlasını kapsayan ve 5 Yıl üst üste başkan olan, Mercedes-Benz, BMW ve Tesla da iç olmak üzere Fazla sayıda tanınmış araba firmasına Güç bataryası sağladı.

Chery yeni güç teknolojilerinde 600’den Çok patent aldı

Chery, 1999 üzere erken bir tarihte yeni güç teknolojisini araştırma ve geliştirilmesiyle uğraşırken, markanın Çin’de bu alanda çalışmalar yürüten en eski araba şirketlerinden biri olduğu biliniyor. Chery, geçtiğimiz 20 yılda araç entegrasyonu, Temel teknoloji ve Temel modül geliştirme yetenekleri dahi, yeni güç teknolojisi Ar-Ge’sinde Değerli muvaffakiyetler kaydetti. Chery, Özellikle EIC teknolojisi ve hafif Bina teknolojisi üzere alanlarda Değerli atılımlar yaptı. Chery, bugüne kadar yeni güç alanında 900’den Çok patent müracaatında bulundu ve 600’den Çok patent alarak Çinli araba firmaları ortasında birinci ve dünya çapında üçüncü sırada yer aldı.

457: Chery’nin teknoloji geliştirme planının formülü

Chery, 4 araç güç-aktarma organı platformu, 5 genel alt sistem ve 7 Temel teknolojiyi içeren bir “457” teknoloji geliştirme planını formüle etti. Bu plan, büsbütün elektrikli, hibrit elektrikli, menzil artırıcı elektrikli, yakıt hücresi ve diğer yeni güç teknolojileri olmak üzere A Segmenti’nden C Segmenti’ne kadar sedan eserleri ve B Segmenti’nden D Segmenti’ne kadar uzanan SUV eserlerini kapsıyor. Teknik üstünlüğü ve kapsamlı stratejik nizamı ile büsbütün alüminyum gövdeli, hafif, büsbütün elektrikli bir NEV olan Chery eQ1, yalnızca araba sanayisine Örnek olmak kalmadı, tıpkı vakitte 300.000 satış adediyle kendi segmentinde de birinci oldu. Chery, hibrit teknolojisi açısından, dünyanın birinci tam fonksiyonlu hibrit DHT’sini muvaffakiyetle geliştirdi ve “3 motor, 3 vites, 9 çalışma modu ve 11 Hız oranı” üzere Kıymetli avantajla dünyada hibrit teknolojisinin gelişmesinde rol oynadı.

Yeni gücün geliştirilmesi, global bir Fikir birliği haline gelmiş durumda. Araba sanayisi ise klâsik ve yenilikçi tahliller ortasındaki geçişin tarihî fırsat periyodunda bulunuyor. Chery ise yeni gücün süratli gelişiminde başı çekti ve yeni bir etap başlattı. Chery, bu yılın birinci 10 ayında yeni güç eserleri satışında, sanayinin genel büyüme oranını geride bırakarak yıllık yüzde 182 artışla 210 bin adede ulaştı. Chery, CATL ile el ele vererek, kuvvetli bir kombinasyon ve koordineli gelişme için yeni bir pozisyonlandırma oluşturacak. Chery ayrıyeten, yeni güç teknolojisi alanında yeni keşifler yapacak ve kurumsal yeşil kalkınma konseptini uygulayacak. Yeni güç sanayisinin sürdürülebilir gelişimini ve elektrikli araçların yaygınlaşmasını desteklemek için ortaklarla Bir arada çalışacak. Böylelikle “Karbon doruğu ve karbon nötr” gayesine daha çabuk ulaşacak.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir