Chery modellerinin resmi satış fiyatları açıklandı

Genel, Gezilecek Yerler Mar 21, 2023 Yorum Yok

Chery, kısa bir mühlet Evvel ön tanıtımını yaptığı 3 yeni SUV modelinin fiyatlarını açıklarken, kestirimlerin Fazla altındaki fiyatlar dikkat çekti.

Açıklanan sayılara nazaran; markanın tamamı SUV sınıfındaki yeni modellerinden teknoloji ve lükse odaklanan amiral gemisi TIGGO 8 PRO’nun lansmana Özel anahtar teslim fiyatı 1 milyon 50 bin TL’den başlıyor. Konfor ve modaya odaklanan TIGGO 7 PRO’nun lansmana Özel başlangıç fiyatı ise 825 bin TL’den başlıyor. Markanın birinci global modeli olarak dikkat çeken OMODA 5 ise lansmana Özel 810 bin TL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla öne çıkıyor. Chery, rekabetçi fiyat siyasetinin yanı sıra, Mart ayı içerisinde satışa sunulan yeni modellerinde 5 Yıl yahut 150 bin kilometre garanti sunuyor.

Türkiye, Avrupa pazarları için bir köprü”

Chery‘nin globalleşme seyahatine çıkan birinci Çinli araba markası olduğunu söyleyen Chery Türkiye Lideri Si Fenghuo, “Çin araba markalarının öncülerinden Chery, 20 yıldır küresel pazarlarda aktiflik gösteriyor. Eserlerimiz 80’in üzerinde ülke ve bölgeye ihraç ediliyor. Chery, dünya genelinde 11 milyonun üzerinde kullanıcının inancını kazandı. Eşsiz coğrafik avantajları ve kuvvetli endüstriyel altyapısı ile Asya ve Avrupa ortasındaki kesişme noktası olan Türkiye, dünyanın gelişmekte olan ekonomilerinden ve dünyanın en süratli büyüyen ülkelerinden biri. Türkiye bu açıdan, Chery’nin globalleşme sürecinde Aka Ehemmiyet taşıyan Avrupa pazarına girme noktasında köprü vazifesi görüyor” açıklamasında bulundu. Yeni modeller hakkında bilgi veren Si, “Artık Chery, TIGGO ve OMODA serisi eserlerini resmi olarak piyasaya sürüyor. TIGGO 8 PRO, Belde içi kullanımına yönelik yedi koltuklu, premium bir SUV. TIGGO 7 PRO, teknoloji ve şık tasarımı ile öne çıkan bir model. OMODA 5 ise genç kullanıcılara yönelik dinamik dizaynlı ve ileri teknolojik özellikleri ile dikkat çekiyor. Bu üç model, farklı kullanıcı ihtiyaçlarına karşılık veren farklı sürüş tecrübeleri sağlayan ürünler” dedi. Si Fenghuo, “Geçtiğimiz birkaç ayda birçok yetkili satıcı ile Amel birliğine gittik ve itimatları için Fazla minnettarım. Birebir vakitte birçok basın mensubu dostumuz ve Amel ortağımız da araçlarımızı test edip olumlu yorumlar yaptı. çok teşekkür ederiz. Bundan sonra da Türkiye pazarında büyümeye, daha Çok Eser getirmeye ve araba pazarını adım adım zenginleştirmeye devam edeceğiz. Türkiye otomotiv bölümünün gelişimine katkıda bulunmak için her kesitten ortakla Birlikte çalışmaktan Haysiyet duyuyoruz ve Türk tüketicisine en uygun eserleri, en uygun hizmeti ve en güzel tecrübesi Chery ile sunmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Chery Türkiye reis Yardımcısı Ahu Turan

“20 binin üzerinde müşterimiz araçlarımızı satın almak istedi”

Kısa vakitte Chery’e olan ilginin arttığına değinen Chery Türkiye reis Yardımcısı Ahu Turan; “2022’de duyurduğumuz Chery’nin Türkiye’deki yeni yapılanması, Türk müşterisi Aka İlgi uyandırdı. Şimdi fiyatlarımızı açıklamadan 20.000’in üzerinde müşterimiz bizimle temasa geçerek araçlarımızı satın almak isteklerini lisana getirdiler. Bugün birinci etapta 18 vilayetimizde, 25 yetkili satıcımızla Türkiye’de de müşterilerimizle buluşmaya resmen başlıyoruz. Mart 2023 prestijiyle satışına başladığımız 3 yeni SUV modelimizde gayemiz, müşterilerimiz tarafından daha Fazla tercih edilmek, Chery’nin muteber, konforlu ve teknolojik eserleri sunduğunu göstermektir. Varlıklı donanımlı SUV modellerimiz Türkiye pazarının beklentilerine nazaran kapsamlı araştırmalarımız sonucunda sonuncu halini aldı. Chery markası olarak Türkiye SUV pazarındaki aktif oyunculardan biri olacağımıza inancımız tam. 2023’teki gayelerimiz doğrultusunda ilerleyen devirlerde model yelpazemizi çeşitlendirerek Chery markamızı Fazla daha geniş kitlelerle buluşturmayı planlıyoruz” dedi.

Chery, Türkiye’de globalleşme sürecini hızlandıran yeni bir evreye geçiyor

20 yılı aşkın müddettir, kararlı bir formda global bir pazar stratejisi izleyen Chery, bugüne kadar global kapsamda 5 başka Ar-Ge Merkezi kurdu. 5.500’ün üzerinde çalışana sahip markanın Ar-Ge grubunda, farklı ülke ve coğrafyalardan tecrübeli otomotiv uzmanları yer alıyor. Araştırma ve geliştirme takımında tanınmış otomotiv şirketlerine hizmet etmiş birçok Kıymetli İsim misyon alıyor. Dünya genelinde 10 Aka fabrika ve 1.500 denizaşırı servis noktasını hayata geçiren Chery’nin 2022 yılında global satışları 11 milyon adedi, ihracatı da 2,4 milyon adedi aştı. Bilhassa Şili ve Brezilya üzere pazarlarda Chery’nin apansız Çok modeli istikrarlı bir halde segmentlerinde muvaffakiyetler elde ediyor. Ayrıyeten Chery, Orta şark ve Meksika’nın en süratli büyüyen markası haline geldi.

Çin’de binek araç ihracatında 20 Yıl üst üste birinci sırada yer alma muvaffakiyetini gösteren Chery, 2023’te globalleşme sürecini hızlandırmaya devam ederek, Biricik başına OMODA 5 modelini 30’un üzerinde ülkeyi kapsayacak biçimde stratejisini oluşturuyor. Chery, TIGGO 8 PRO, TIGGO 7 PRO ve OMODA 5 olmak üzere 3 yeni modeli lanse ederek, yalnızca Türkiye pazarına tam manasıyla giriş yapmakla kalmayıp, birebir vakitte globalleşme stratejisine de ivme kazandırıyor.

Tüm modellerde 1.6 turbo akaryakıtlı motor ve DCT şanzıman standart

Türkiye’de satışa sunulan bütün Chery SUV modellerinde 1598 cc’lik 4 silindirli, turbo beslemeli, direkt akaryakıt enjeksiyonlu motorlar kullanılıyor. 183 HP (136.5 kW) Sıkıntı ve 275 Nm tork üreten 1.6 TGDI motor, 7 ileri çift kavramalı otomatik DCT şanzımanla kombine ediliyor. Yakıt tüketiminde verimlilikleriyle dikkat çeken Chery SUV modelleri 3 farklı sürüş modu ve şanzımanıyla yüksek performanslı kullanımları da sağlayabiliyor. Yakıt tüketim kıymetlerine bakıldığında; OMODA 5, 9.1lt/100 km, TIGGO 7 PRO 8.6lt/100 km ve TIGGO 8 PRO da 8.1lt/100 km akaryakıt tüketiyor. bütün modeller ayrıyeten 4×2 aktarma sistemine sahipken ön frenler hava soğutmalı disk ve arka frenlerde de disk kullanılarak mutlak yavaşlama sağlanıyor. bütün modeller önde McPherson, artta da Fazla noktadan temaslı Müstakil süspansiyon sayesinde konfor ve dinamizm bir ortada sürüş keyfine odaklanılmasını sağlıyor.

OMODA 5, Chery’nin global modeli!

OMODA, Chery tarafından geliştirilen birinci global araç. bütün dünyadaki müşterilerin beklentilerine Müsait olarak Chery OMODA 5; genç, yeni, göz Müşteri ve argümanlı dizaynına ek olarak Güçlü ekipmanıyla kısa vakitte Fazla sayıda sipariş almayı hedefliyor. Comfort, Luxury ve Excellent olmak üzere 3 farklı donanım düzeyinde satışa sunulan OMODA 5’in fiyatları 810 bin TL’den başlıyor.

4400 mm uzunluğunda, 1830 mm genişliğinde ve 1588 mm yüksekliğindeki OMODA 5’in aks arası 2630 mm. 1423 kg boş tartısındaki OMODA 5’in bagaj hacmi standart pozisyondayken 378 litre ve akaryakıt deposu da 51 litre hacminde. Donanım düzeyine bağlı olarak 215/60 R17 yahut 215/55 R18 ölçüsündeki lastiklerle 0-100 km/s hızlanmasını 8,6 saniyede tamamlayabilen dinamik SUV, 206 km/s azamî sürate çıkabiliyor.

TIGGO 7 PRO

TIGGO 7 PRO, Görüntü olarak TIGGO ailesinin tasarım lisanını benimsiyor. LED Matrix farlarla uyumlu “Angel Wing Star” ön ızgara, şık ve dinamik bir görsel şölen sunuyor. Ayrıyeten çift renkli araç gövdesi ve havada süzülen tavan dizaynıyla da genç kullanıcıların beğenisine hitap ediyor. Comfort, Luxury ve Excellent olmak üzere 3 farklı donanım düzeyinde satışa sunulan TIGGO 7 PRO’nun fiyatları 825 bin TL’den başlıyor.

4500 mm uzunluğunda, 1842 mm genişliğinde ve 1705 mm yüksekliğindeki TIGGO 7 PRO’nun aks arası 2670 mm. 1497 kg boş yükündeki TIGGO 7 PRO’nun bagaj hacmi standart pozisyondayken 475 litre ve akaryakıt deposu da 51 litre hacminde. Standart donanımdaki 225/60 R18 ölçüsündeki lastiklerle 0-100 km/s hızlanmasını 9,2 saniyede tamamlayabilen lüks SUV, 200 km/s azamî sürate çıkabiliyor.

TIGGO 8 PRO

Chery TIGGO 8 PRO, muvaffakiyete ve kaliteli yaşama odaklanmış müşterilere yönelik, 7 koltuklu, Aka hacimli bir SUV. Markanın Türkiye’deki “Amiral Gemisi” konumunda konumlandırdığı Chery TIGGO 8 PRO, hem statik hem de devinim halindeyken, “Karadaki Üst Sınıf Kabin” tecrübesini, premium konfor hissiyle yaşatıyor. Luxury ve Excellent olmak üzere iki donanım düzeyindeki TIGGO 8 PRO’nun fiyatları 1 milyon 50 TL’den başlıyor ve markanın en kapsamlı donanımları sunuluyor. Chery TIGGO 8 PRO’nun gelişmiş yalıtım düzeyinin sağladığı sessizlik de sürüş konforuna katkı sağlıyor. TIGGO 8 PRO’nun rölanti periyodunda ölçülen gürültüsü yalnızca 39,9 dB. Ayrıyeten motor, nihayet derece sessiz çalışıyor ve Belde içi sürüşlerinde kabin içinde duyulan gürültü düzeyi büsbütün minimize edilmiş. Mühendislerin uyguladığı gelişmiş tahliller kadar TIGGO 8 PRO’nun NVH performansında geniş ses emici kumaş alanların da hissesi var.

4722 mm uzunluğunda, 1860 mm genişliğinde ve 1705 mm yüksekliğindeki TIGGO 8 PRO’nun aks aralığı 2710 mm. 1565 kg boş tartısındaki TIGGO 8 PRO’nun bagaj hacmi, 5 koltuklu pozisyondayken 479 litre ve akaryakıt deposu da 51 litre hacminde. Standart donanımdaki 235/55 R18 ölçüsündeki lastiklerle 0-100 km/s hızlanmasını 9,1 saniyede tamamlayabilen 7 koltuklu lüks SUV, 190 km/s azamî sürate çıkabiliyor.

Tüm Chery modelleri 5 Yıl yahut 150 bin kilometrelik garantiyle Türkiye pazarında satışa sunuluyor.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir