Çerkezköy’de 19 Mayıs etkinlikleri başlıyor

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 17, 2023 Yorum Yok

Çerkezköy Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle düzenlenecek ‘Gençlik Festivali’ aktiflikleri kapsamında müzik kümesi Köfn, 19 Mayıs Cuma günü saat 21: 00’de kent Park’ta sahne alacak.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ulusal çabayı başlatmak için Samsun’a çıkışının 104. Yıl dönümü ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, bütün yurtta olduğu üzere Çerkezköy’de de Türlü etkinliklerle kutlanacak.

Kutlamalar, 19 Mayıs Cuma günü saat 14: 00’te Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda Türlü etkinliklerle başlayacak. Saat 20: 00’ye kadar sürecek etkinliklerde gençler, Kano VR, Spin Bike, Subsoccer, Formula, tayyare ve Smoothie Bike üzere sanal gerçeklik oyunları ile eğlenceli Vakit geçirecek.

SATRANÇ TURNUVASI DÜZENLENECEK

Çerkezköy Belediyesi tarafından, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında satranç turnuvası da düzenlenecek. 20 ve 21 Mayıs’ta Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak turnuva sonunda dereceye giren atletlere mükafatları takdim edilecek.

Gençlik Şöleni aktiflikleri kapsamında Köfn’ün Çerkezköy’de konser vereceğini belirten Çerkezköy Belediye Lideri Vahap Akay, şunları söyledi:

“Saat 20: 30’da Cumhuriyet Meydanı’mızda toplanıp Fener Alayı ile ellerimizde meşale ve bayraklarımızla daima Birlikte kent Park’taki konser alanımıza yürüyeceğiz. Akabinde ülkemizin sevilen müzik kümelerinden KÖFN, saat 21: 00’de başlayacak konserde birbirinden hoş müziklerini Çerkezköylü hemşerilerimiz için seslendirecek.”

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir