Bu hafta 9 film vizyona girecek

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 22, 2023 Yorum Yok

Sinema salonlarında bu hafta güldürüden aksiyona, kaygı ve tansiyondan animasyona farklı cinslerde altısı yerli, 9 sinema vizyona girecek.

Nicolas Cage, Awkwafina ve Nicholas Hoult’un başrollerini paylaştığı “Renfield”, kaygı ve Güldürü karışımı bir kıssayı ak perdeye taşıyacak.

Chris McKay’in direktörlüğünü üstlendiği sinema, efendisinden eziyet görse de yıllar boyunca ona hizmet etmek zorunda kalan Dracula’nın yardımcısı Renfield’ın, Karanlıklar Prensi’nden Müstakil bir hayat arayışını husus ediniyor.

“Hava Muhalefeti”

Ali Sunal, tabiat Rutkay ve Ege Kökenli’nin başrollerinde oynadığı “Hava Muhalefeti”, yerli Güldürü meraklılarını sinema salonlarına çekmeyi amaçlıyor.

Murat Kepez’in yönettiği sinema, Bodrum’a gitmek üzere sevgilisi ile uçağa binen bir Milletvekili adayının, hafta sonu tatilinin eğlenceli bir seyahate dönüşmesini anlatıyor.

“Hadi Güzeli: Istakoz’un Haritası”

Şiar Zaim’in direktörlüğünü üstlendiği “Hadi Güzeli: Istakoz’un Haritası”nda Cengiz Küçükayvaz, Hakan Alım, Bülent Çolak, Turgay Tanülkü, Çetin Altay, Haysiyet Şan ve Serap Çetintürk rol aldı.

Senaryosunu Davut Bekri ile Cengiz Küçükayvaz’ın kaleme aldığı Güldürü sineması, mafyanın ele geçirmek için iş verdiği bir define haritasına denk gelen bir Küme insanın, defineyi bulma eforunu bahis alıyor.

“Adalet”

Özgür Bakar yönettiği “Adalet” sinemasında Çağan Atakan Arslan, Ufuk Özkan ve Eslem Akar rol aldı.

Film, Hudut ötesi bir operasyonda kardeşi üzere gördüğü arkadaşını şehit veren bir askerin, yaşadığı travma sebebiyle hizmet ettiği Özel harekat ünitesinden ayrılarak gözlerden Irak bir hayatı tercih etmesi sonrası giriştiği hayat uğraşını işliyor.

“Ela ile Hilmi ve Ali”

Yönetmen koltuğuna Ziya Demirel’in oturduğu “Ela ile Hilmi ve Ali” sinemasında, başrolleri Ece Yüksel, Serkan Keskin ve Denizhan Akbaba paylaştı. Sinema, bir Muallim ve iki öğrencisinin öyküsünü ele alıyor.

“Mannu Çanakkale’de”

Şenol Kılıç’ın direktörlüğünü üstlendiği animasyon sinema “Mannu Çanakkale’de”, kendisini Avustralya’dan Çanakkale’ye uzanan bir serüvenin içerisinde bulan Koala Mannu’nun macerasını ak perdeye taşıyor.

“Süper Mario Kardeşler Filmi”

Aaron Horvath ve Michael Jelenic’in yönettiği, görüntü oyun serisinden uyarlanan animasyon sinema “Süper Mario Kardeşler Filmi”, Mario’nun Prenses Peach ile güçlerini birleştirip beklenmedik bir kahramanlığa soyunmasını mevzu ediniyor.

“Umay”

Haftanın yerli endişe sineması “Umay”, bir YouTuber’ın 1850’li yıllarda yaşanmış bir olayı gün yüzüne çıkarmak için giriştiği gayret ve yaşadığı olayları aktarıyor.

“Astroscope: Bir Konser Filmi”

Müzikal çeşidindeki belgesel sinema “Astroscope: Bir Konser Filmi”, Güney Koreli K-Pop kümesi Astro’nun Özel konserini ak perdede seyirciyle buluşturacak.

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir