Böylesi ne görüldü ne duyuldu! Arjantin’i yenen Suudi Arabistan’da Prens Selman’ın aldığı karar dünyayı şaşırttı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 08, 2023 Yorum Yok

Arjantin‘i yenik eden Suudi Arabistan‘da bayram havası var. 2022 Dünya Kupası’nın favorilerinden Arjantin‘i yenik eden Suudi Arabistan, 23 Kasım Çarşamba gününün resmi tatil ilan edildiğini açıkladı.

KRAL onay VERDİ

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Kral Selman’ın da onayıyla çarşamba gününü Arjantin karşısında alınan galibiyet nedeniyle Ulusal tatil günü ilan etti. Suudi taraftarlar Arjantin galibiyetini bütün gün kutladı. Kutlamalar yarın da devam edecek.

İKİNCİ YARIDA ÖNE GEÇTİLER

2022 Dünya Kupası C Kümesi birinci maçında Arjantin, öne geçtiği müsabakada Suudi Arabistan‘a 2-1 yenik oldu. En Aka favorilerden biri olarak gösterilen Arjantin’in turnuvanın şimdi başında aldığı bu şok yenilgi bütün otoriteleri şaşırttı. Müsabakada perdeyi penaltıdan Messi açmıştı. Suudi Arabistan 48. dakikada al Shehri ve 53. dakikada al Dawsari’nin attığı gollerle müsabakada öne geçti. Kalan dakikalarda skoru muhafazayı başaran Suudi Arabistan, maçtan zaferle ayrıldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir