Boncuk Ağda Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Genel Eki 27, 2022 Yorum Yok

Boncuk ağda son vakitlerde çok fazla tanınan hale gelmeye başladı. Boncuk ağda kullananlar bu ağdanın, öbür ağdalara nazaran daha az acı hissettirdiğini ve daha pratik olduğunu belirtiyorlar. Boncuk ağda almak istiyor lakin bir türlü emin olamıyorsanız tam olarak gerçek yerdesiniz. İşte boncuk ağda nedir, boncuk ağda nasıl kullanılır sorusunun cevapları…

Boncuk ağda nedir?

Boncuk ağda başka klasik ağdalara nazaran, biraz daha kıymetli olmasına karşın, süreci daha az ağrılıdır. Boncuk ağdanın popülerliği için diğer bir sebep de, hassas ciltlerde bile kıl köklerini çıkarıken yumuşak bir dokunuş sağlamasıdır. Bu yüzden yüz, bikini bölgesi ve koltukaltı üzere hassas bölgelerde birçok kişi epilasyon için boncuk ağdaya yöneliyor. Konutta rahat ve acısız bir formda boncuk ağda uygulamasını denemek istiyorsanız yaptığımız araştırmalar sonucunda sizler için uygun olacağını düşünüyoruz.

Sir ağda ile boncuk ağda ortasındaki fark nedir?

1- Klâsik olarak eskilerden beri kullanılan sir ağda ve günümüzde epeyce tanınan hale gelen boncuk ağda çeşitli taraflardan farklılık göstermektedir.

2- Sir ağda ile boncuk ağda ortasındaki kıymetli farklılıkları merak ediyorsanız ayrıntılar haberimizde.

3- Sir ağda ağda bezi ile kullanılır, boncuk ağda ise el ile kullanılan ağda metodudur.

4- Sir ağdaların bir kısmında şeker içeriği bulunabilir. Lakin boncuk ağda da tıpkı durum kelam konusu değildir.

5- Sir ağdanın kıl köklerini beslediği söylenir. Boncuk ağda ise şeker içermediğinden kıl köklerini beslemediği belirtilmektedir.

Boncuk ağda nasıl kullanılır?

1 Adım: Boncuk ağda da başka ağdalar üzere ağda ısıtıcısında ısıtılmalıdır. ağda ısıtıcısı uygunca ısındığında içerisine 3 yemek kaşığı boncuk ağda konur. Boncuk ağdaların 15-20 dk bekletilmesi önerilir. daha sonra oda sıcaklığı ayarına alınır.

2. Adım: Özetle balmumu boncukları eriyecek ve kalınlaşacak kıvama geldiğinde kullanıma hazır duruma gelmiş olacaktır.

3. Adım: Bir spatula yardımı ile ağdayı kıl köklerinin uzadığı istikamete hakikat uygulayınız.

çekecek bir uç bulunmadığından ağdanın uc kısmında bir kalınlık bulundurmaya itina göstermelisiniz. sonrasında ağdayı 2 yahut 3 dk. kuruması iççin bekletin.

4. Adım: Daha sonra ağdayı kılların zıt istikametine hakikat olağan ağda süreci uygular üzere uygulayın. istenmeyen tüyler çıkana kadar bu süreci tekrar edebilirsiniz.

Boncuk ağda kullananlar

Boncuk ağda kullananların bu ağda tipi ile ilgili yorumları epey olumlu. Boncuk ağda kullananlar, bu ağdanın öteki sir ağdalara nazaran daha pratik olduğunu ve kıl köklerini giderek azalttığını belirtiyorlar.

Boncuk ağda kullanan birçok kişi öbür ağdalara nazaran bu ağdanın daha pratik ve acı hissettirmediğini belirtiyorlar.

Lakin boncuk ağda kullanırken dikkat edilmesi gereken en kıymetli noktanın cilt tipi olduğu unutulmamalıdır. Cilt tipinize nazaran boncuk ağda seçimi yaparsanız rastgele bir kahır yaşamazsınız.

Kaynak: Pembenar


Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir