Bolu okullar tatil mi? Deprem nedeniyle bugün Bolu’da okullar tatil edildi mi?

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 08, 2023 Yorum Yok

Düzce’nin Gölyaka ilçesinde saat 4.08 sıralarında şiddetli bir zelzele meydana geldi. AFAD sarsıntının şiddetini 5.9 olarak açıklarken, şiddetli sarsıntı Bolu iç bir Fazla vilayetten hissedildi. Pekala, Bolu okullar tatil mi? zelzele nedeniyle bugün Bolu’da okullar tatil edildi mi?

BOLU OKULLAR TATİL Mİ?

Konu hakkında toplumsal medyadan İzah yapan Düzce Valisi Cevdet Atay, kararın Tedbir emelli alındığını söyledi. Düzce Valisi Cevdet Atay, “İlimizde yaşanan zelzele nedeniyle, Tedbir gayeli ilimiz genelinde bütün eğitim kurumlarında 23 Kasım 2022 tarihinde bir gün eğitim – öğretime Ara verilmiştir.” sözlerini kullandı. İstanbul ve Ankara’da da Aka endişe yaratan 5.9 büyüklüğündeki zelzelenin akabinde başta Düzce olmak üzere Sakarya ve Bolu’da eğitime 1 gün mühletle Uzaklık verildi.

Düzce’deki sarsıntının Aka panik yarattığı bir Öbür ilimiz Sakarya’da da eğitime bir gün mühletle Uzaklık verilirken, kararı Vali Çetin Oktay Kaldırım duyurdu. Vali Kaldırım, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Değerli Hemşerilerimiz, Düzce’de meydana gelen ve Vilayetimizde de hissedilen zelzele nedeniyle, Tedbir gayeli ilimiz genelinde bütün eğitim kurumlarında eğitim -öğretime23 Kasım 2022 tarihinde bir (1) gün Aralık verilmiştir. bütün hemşehrilerime geçmiş olsun” tabirini kullandı.

Öte yandan Bolu Valiliğinden yapılan açıklamada da, “Deprem nedeniyle Tedbir maksatlı ilimiz genelinde bütün eğitim kurumlarında bir gün eğitim öğretime Ara verilmiştir.” tabirleri kullanıldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir