Bogota Uluslararası Kitap Fuarı kapılarını açtı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 24, 2023 Yorum Yok

Kolombiya‘da, Bogota Milletlerarası Kitap Fuarı (FILBO) Ulusal ve milletlerarası 500’den Çok davetlinin iştirakiyle başladı.

Türkiye‘den Maarif Vakfı Kolombiya Temsilciliğinin de katıldığı fuarda, Türkiye’nin Bogota Büyükelçisi Beste Pehlivan Sun, vakfın standının açılışını gerçekleştirdi.

Sun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, fuarın bölgenin en Değerli tertiplerinden biri olduğunu belirterek, “Geçtiğimiz Yıl 700 bini aşkın şahıs tarafından ziyaret edildiği bilgisine ulaştık. Bogota’daki Kuruluş temsilcilerimizle birlikte Maarif Vakfı standının açılışını yaptık.” sözünü kullandı.

Fuarda bir Yıl İspanyolca, öbür Yıl ise Öbür bir lisanı konuşan ülkenin Davet edildiğini hatırlatan Sun, “Önümüzdeki yıllarda umuyorum ki ülkemizi de kültürümüzün bütün ögeleriyle Bir arada temsil etme fırsatını yakalarız.” dedi.

TMV Temsilcisi Doç. Dr. Öner Buçukcu da bütün platformlarda varlık gösterdiklerini vurgulayarak, “Bu Yıl 35’incisi düzenlenen kitap fuarı da bu manada bizim için Aka potansiyel sunuyor. Hem Kolombiya’daki eğitim faaliyetlerimizi hem de ülkemizin eğitim alanındaki imkanlarını Kolombiyalılara aktarmaktan Sevinç duyuyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Kolombiya Kitap Odasınca düzenlenen fuar kapsamında, Çeşitli aktifliklerin düzenleneceği ve kitapseverlerin 2 Mayıs’a kadar fuarı ziyaret edebileceği kaydedildi.

Yetkililer, bu yılki fuarın, ülkenin köklerini yansıtan İspanyol, Afrika ve yerli kültürünü daha geniş tanıtmayı amaçlandığını bildirdi. Kitap fuarının bu yılki davetlisi Meksika olarak belirlendi.

Kaynak: AA / Sinan Doğan – Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir