Bluetooth kulaklık ve akıllı saat için kritik ‘sıvı teması’ uyarısı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 22, 2023 Yorum Yok

Bluetooth kulaklık ve akıllı saat için kritik ‘sıvı teması’ uyarısı

Dalgınlık sonucu denize girilmesi 45 bin liraya mal olabilir

Cihaz Tamircisi Hasan Sarı : “Vatandaşın kısa bir dalgınlığı 45 bin liralık aygıtına mal olabilir”

“45 bin liralık bir eserinin 20-25 bin liralık bir Tamir masrafı ortaya çıkabilir”

“Cihaz su alıp bozulduğunda garanti kapsamına girmez”

“Suyun altında katiyen kullanmasınlar”

ESKİŞEHİR Yaygın olarak kullanılan bluetooth kulaklık ve akıllı saatler ile tatilde denize girilmemesi konusunda uyaran Eskişehirli telefon tamircisi Hasan Sarı, “Vatandaşın kısa bir dalgınlığı 45 bin liralık aygıtına mal olabilir” dedi.

Son periyotlarda hayli kullanımı artan bluetooth kulaklık ve akıllı saatler cep telefonu kullanımını epeyce pratik hale getiren araçlar olarak biliniyor. Cep telefonuna bluetooth ile bağlanan aygıtlar, günün Aka bir kısmında kullanıcılarının bileğinde ve kulağında kalıyor. Aygıtları Daimi kullanmak insanlarda alışkanlıklar yapabiliyor. Yaklaşan tatil devriyle Birlikte fiyatı 45 bin liraya kadar yükselen aygıtlarla havuza ya da denize girmek Önemli hasarlara neden olabiliyor. Sıvı temasında büsbütün bozulan ve garanti kapsamından çıkan aygıtlar kullanıcısına Önemli maliyetlere mal olabiliyor. Eskişehir’de uzun yıllardır cep telefonu ve aksesuarlarını Tamir eden esnaf Hasan Sarı, kulakta ve bilekte unutulan akıllı aygıtlarla denize girilmemesi konusunda için Önemli uyarlarda bulundu.

“Tamir olasılıkları da çok düşüktür”

Bluetooth özelliği olan akıllı saat ve kulaklıkların aşikâr bir Tertip su geçirmez özelliği olduğunu belirten Hasan Sarı, bu düzeyin aşılmasının Fazla kolay olduğunu söylerken, “Akıllı bileklik ve saatler ile bluetooth kulaklarda su geçirme derecesi muhakkak bir düzeye kadardır. Bu derecelerin üstüne çıkıldığında ve Aygıt su alıp bozulduğunda garanti kapsamına girmez. Ayriyeten Tamir olasılıkları da pek düşüktür. Tamir olsa bile bunun maliyeti yüksek oluyor. Ondan Dolayı biz bluetooth kulaklık ve akıllı saatlerle denize yahut havuza girilmesini tavsiye etmiyoruz. Vatandaşlarımız suyun altında muhakkak kullanmasınlar. Bu Cin aygıtlar sıvı teması ile karşılaştığı Vakit devreleri kısa devir yapar ve pil kullanılmaz hale gelir. Eserler kullanılamaz hale geldiği için tamiri de bu yüzden Muhtemel olmaz. Olağanda bu Cin eserlerin ortalama 2 Yıl garantisi vardır” dedi.

“45 bin liraya kadar fiyatı yükselen kulaklık yahut akıllı saatler mevcut”

Akıllı saat ve bluetooth kulaklıkların fiyatlarının 45 bin liraya kadar yükseldiğini Anlatım eden Hasan Sarı, sıvı teması halinde tamiratın Mümkün olmadığının altını çizdi. Özgün olmayan eserler için de uyaran Hasan Sarı, “Şu anda 500 liradan başlayıp 45 bin liraya kadar fiyatı yükselen kulaklık yahut akıllı saatler mevcut. Tatilde denize girip kulaklığını yahut akıllı saatini unutan bir vatandaşın kısa bir dalgınlığı 45 bin liralık aygıtına mal olabilir. Dediğim üzere Tamir olasılıkları Fazla düşük olsa da onarılabilen aygıtların ustalık fiyatları neredeyse fiyatlarının yarısına denk gelebiliyor. mesela 45 bin liralık bir eserinin 20-25 bin liralık bir Tamir masrafı ortaya çıkabilir. Mutlaka Çin malı, ‘çakma’ olarak Kamu ortasında anılan kulaklıklarla mutlaka suyun altına girmesinler. İllaki gireceklerse de Özgün eserlerini su altında test edip o denli girsinler. Özgün olmayan eserler hiçbir formda itimat vermiyor su teması ile de direkt bozuluyor. Bu ve gibisi eserleri su geçirmeyen çanta yahut kılıf stili yerlerde koruma edilmesi daha hakikat olacaktır” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Bahadır Turgut – Şimdiki

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir