Black Friday ne vakit? Black Friday bu sene hangi güne denk gelecek?

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 04, 2022 Yorum Yok

Her Yıl dünya genelinde milyonlarca firmanın katıldığı ve eserlerini indirimli bir formda tüketicilere sunduğu Black Friday(Kara Cuma) ismiyle yapılan indirim günü yaklaşıyor. İndirimli alışveriş yapmak isteyen binlerce insan Black Friday‘i heyecanla bekliyor. Beşerler bu sene Black Friday‘in hangi güne denk geleceğini merak ediyor. İşte detaylar…

BLACK FRİDAY NE Vakit BAŞLAYACAK?

Black Friday, ABD’de Şükran Günü’nden sonra gelen birinci Cuma gününe denir. Gün 1932’den bu yana Noel alışveriş döneminin başlangıcı kabul edilir.

Black Friday 2022 yılında 25 Kasım tarihine denk geliyor.

BLACK FRIDAY NEDİR?

ABD’de, Black Friday Şükran Günü’nden sonra gelen birinci cuma günüdür. Mağazalar Fazla erken saatte açılır ve geç kapanırlar. Bugün beklenmedik derecede indirimli satış yaparlar. Black Friday resmi bir tatil sayılmaz. Kanada ve İngiltere’de de Black Friday günü vardır, ve Amazon üzere internet üzerinden Amel yapan Çeşitli şirketler de indirimli satış yaparlar. nihayet yedi Yıl içinde, bu günde indirim yapan şirketlerin kârları Daimi artmıştır.

Bu alışveriş gününe tarihte birinci sefer 1961 yılında gazetelerde Black Friday olarak bahsedilmiştir. O günde, Philadelphia’da, alışverişten Dolayı oluşan ağır trafik ve zorluklar nedeniyle bu İsim verilmiştir. nihayet yıllarda, bu gün, hem beşerler hem de mağazalar için Olumlu biçimde karşılanmaktadır. Walmart üzere Ünlü mağazalar her yıl, kapılarını müşterilerine daha erken açmaktadırlar, ve emekçilerin mesaisi daha ağır geçmektedir. Black Friday gününde 2000’li yıllara kadar sabah 06:00’da açılan mağazalar bu tarihten sonra sabah 04:00 ila 05:00 saatlerinde hizmet vermeye başladı. 2011 yılından sonra birtakım mağazalar Black Friday gününde 24 saat hizmet Eda kararı aldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir