Beşiktaş’ta 19 Mayıs coşkusu

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 20, 2023 Yorum Yok

Beşiktaş Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı Melike Şahin’in sahne aldığı gençlik konseriyle kutladı. Cüneyt Arkın Sanatkarlar Parkı’nda gerçekleşen konsere, Beşiktaş Belediye Lideri İstek Akpolat da katılarak vatandaşların 19 Mayıs coşkusuna ortak oldu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Beşiktaş’ta coşkuyla kutlandı. Kutlamalar sabah saatlerinde Beşiktaş Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen resmi merasimle başladı. Akabinde belediyeye ilişkin ses araçları ve bando grubu bütün ilçeyi dolaşarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün en sevdiği yapıtları çaldı. Akşam ise bütün Beşiktaş’ın buluşma noktası Cüneyt Arkın Sanatkarlar Parkı oldu. Saatler 19.00’u gösterdiğinde sahneye birinci olarak Ünlü DJ Lapstekin çıktı. Performansıyla vatandaşları coşturan DJ’in akabinde saatler 21.00i gösterdiğinde ise genç sanatçı Melike Şahin sevenleriyle buluştu. çok ağır ilginin olduğu konserde Şahin, sevilen müziklerini dinleyicileriyle Birlikte söyledi.

“BEŞİKTAŞ DEMEK ulu Şef GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK DEMEKTiR”

Beşiktaş Belediye Lideri İstek Akpolat da konser öncesi sahneye çıkarak vatandaşların 19 Mayıs coşkusuna ortak oldu. Akpolat, “Milli bayramlar en hoş Beşiktaş’ta kutlanır. Zira Beşiktaş’ın birçok özelliği var. Beşiktaş iki kıtanın birleştiği Kaptan-ı deryaların, Barbaros Hayrettin’in kenti. lakin Beşiktaş’ın en Kıymetli özelliği ulu Şef Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün yaşadığı, meskeninin olduğu, Tüm Kurtuluş Savaşı’nın planlarını yaptığı yerdir. O yüzden Beşiktaş demek cumhuriyet, özgürlük, demokrasi demek lakin en değerlisi Beşiktaş demek ulu Şef Gazi Mustafa Kemal Atatürk demektir. Tüm ümidim gençliktedir demişti ulu Başkan. Bize Fazla Kıymetli sorumluluklar ve misyonlar verdi. Bu misyonlardan en değerlisi bilgi ve birikimimizi artırmak. Artırdığımız bu bilgi ve birikimleri ülkemiz için kullanmak ve bize bırakılan bu hoş ülkeyi Atatürk prensip ve inkılaplarını geleceğe taşımak olacak” dedi.

Konser sırasında sanatçı Melike Şahin’e, Beşiktaş Belediye Lideri İstek Akpolat tarafından ismine Tema Vakfı’na bağışlanan plaket de takdim edildi.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir