BAKAN KURUM ‘YARISI BİZDEN’ KAMPANYAMIZA TAM 666 BİN BAĞIMSIZ BÖLÜM BAŞVURU YAPTI

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 22, 2023 Yorum Yok

? Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1’inci Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum seçim çalışmaları kapsamında Kartal, Maltepe, Ataşehir ve Kadıköy ilçelerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir ortaya geldi. İlçe ziyaretileri sırasında konuşan Bakan Kurum, ‘Bugün itibariyle ‘Yarısı Bizden’ kampanyamıza tam 666 bin Müstakil kısım müracaat yaptı dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1’inci Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum seçim çalışmalarına devam ediyor. Kartal, Maltepe, Ataşehir ve Kadıköy ilçelerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir ortaya geldi. Bakan Kurum, ilçeleri ziyaret ederken, vatandaşları selamladı ve çocuklara oyuncak dağıttı.

‘151 BİN BAĞIMSIZ KISMIN İNŞASINI BAŞLATTIK

İlçe ziyaretleri sırasında konuşma yapan Bakan Kurum Kahramanmaraş merkezli meydana gelen sarsıntıların tesirlerinden Laf etti. Kurum, ‘Kıymetli kardeşlerim biliyorsunuz 6 Şubat’ta yaşadığımız zelzele sebebiyle 11 ilimiz etkilendi. 11 vilayette 14 milyon vatandaşımızı etkileyen sarsıntıda acısı 85 milyonu ve 85 milyondaki bütün kentlerimizi etkiledi. Bu zelzelede 50 bin 400 canımızı kardeşimizi yitirdik. ve birinci andan itibaren de kardeşlerimizin yarasını sarmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. ve şu anda sarsıntıdan sonra başlattığımız Hane seferberliği Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı en Aka Hane seferberliği kapsamında tam 151 bin Müstakil kısmın inşasını başlattık. İnşallah bir Yıl içerisinde birinci etapta 319 bin, akabinde 650 bin konutumuzu inşa ederek hak sahibi kardeşlerimize teslim edeceğiz dedi.

‘YARISI BİZDEN’ KAMPANYAMIZA TAM 666 BİN BAĞIMSIZ KISIM MÜRACAAT YAPTI

Kartal‘da vatandaşlarla bir ortaya gelen Murat Kuruluş İstanbul’daki riskli yapılara değinerek şöyle konuştu; ‘Bugün itibariyle ‘Yarısı Bizden’ kampanyamıza tam 666 bin Müstakil kısım müracaat yaptı. Bu kapsamda sizlere, Kartallı kardeşlerimize sözümüzdür. Kartal’da, İstanbul’da Biricik bir riskli yapıp kalmayana kadar çalışacağız, koşturacağız ve İstanbul’umuzun Pahalı kardeşlerim bugüne kadar biz daima hizmetlerimizle, eserlerimizle, 39 ilçemizi, 963 mahallemizi daima inşa ettik, ihya ettik. Vatandaşımızla birlikte olduk. zelzele oldu, sel oldu biz vatandaşımızın yanındaydık Kartal’da yapı çöktü biz Yeniden oradaydık. ve el ele verdik Orhantepe’mizi güzelleştirdik. Sağlam, inançlı yuvalarımıza kavuşturduk. İstanbulumuzu bundan sonra da hiç kimsenin insafına, beceriksizliğine terk etmedik terk etmeyeceğiz

‘VATANDAŞIMIZLA BİRLİKTE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ

Maltepe’de kentsel dönüşüm başlatacaklarını Anlatım eden Bakan Kurum, ‘Başkanım bize dedi ki ‘Sayın Bakanım Küçükyalı’da, Çınar’da bir kat verildiği Vakit zaten dönüşür’ dedi. Burada da riskli Bina kalsın istemiyoruz. Küçükyalı’da, Çınar mahallemizde, Yeniden İdealtepe ve Altuntepe mahallelerimiz de bir çalışma başlattık ve İnşallah bu alanlarda rezerv Meydan ilanı yapmak suretiyle vatandaşlarımızın istediği o bir sert vereceğiz ve vatandaşımızla Bir arada dönüştüreceğiz. Rezerv alanla Bir arada vatandaşlarımız, kardeşlerimiz kanunun getirdiği muafiyetlerden faydalanacaklar diye konuştu.

‘BUNLAR MAHARETSİZ, BUNLAR İŞ BİLMEZLER

Muhalefeti eleştiren Bakan Kurum, şunları ekledi

‘Metro yapacağız diyorlar, metro ortada yok. Bahar istikbal diyorlar, Ankara’da, İstanbul’da, İzmir’de biz baharı göremedik. Ne gördük, yalancı baharı gördük, yolda kalan otobüsleri, karda kapanan yolları gördük. Bir türlü bitmeyen metro çizgilerini gördük. Her şeyi gördük ancak eser, hizmet göremedik. Afet olur, afette tatile çıkarlar. Millete meydanda Laf verirler, bu kelamları tutmazlar. İşte türlü türlü entrikalarla, kasetlerle, kumpaslarla Yine yapıyorlar. İşte görüyoruz. Kasetle geldiler, hala kaset siyaseti yapıyorlar. Eser, hizmet yok. lakin biz 21 yıldır milletimize sözlerimizi tuttuk. Bizim temelini attığımız metro istasyonlarının üzerine hafriyat doldurdular. Bizim çiçeklerle bezediğimiz o dikey bahçelerimizi söktüler. Esenyurt metrosu, biz onlara verdiğimizde yüzde 1 ilerlemiş. Finansı hazır, parası hazır, her şeyi hazır. Biricik iş, o işi yürütmek. 4 koca yılda yalnızca yüzde 4 ilerlemiş. Yüzde 5 olmuş bütün ilerleme. Çekmeköy’e gidiyoruz, Çekmeköy’de yapması gereken kavşağı yapmıyor. Niçin Bin dereden su getiriyor. Üsküdar’a gidiyorsunuz. Üsküdar’da Yine protokolle yapması gereken altyapıyı yapmıyorlar. Sebep yok. Sancaktepe’ye gidiyorsunuz metro yok. Tuzla’ya gidiyorsunuz, olağanda bu vakitte bitmesi lazım, Tekrar yapmamış. Ataşehir’e gidiyorsun birebir. Ümraniye’ye gidiyorsun, biz İstanbul’un evlatları burada çalışsın, İstanbul finans merkezi olsun diyoruz, oraya altına metro istasyonunu planlıyoruz. Merhum Kadir abi başlatıyor, hala bitiremediler. Biz 65 milyar liralık yatırımla finans merkezini bitirdik hizmete açtık. Bunlar bitiremez. Bunlar maharetsiz, bunlar Amel bilmezler. Birebir anlayışla işte bahar vaat ediyorlar. Bu millet sizin baharınızdan ne gördü ki artık sizden bahar beklesin.

‘TÜM ANNELERİMİZİN ELLERİNDEN ÖPÜYORUM

14 Mayıs’ta yapılacak Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin tıpkı vakitte anneler gününe denk geldiğini belirten Kurum, ‘O gün milletimiz sandığa gidiyor. Yine o gün birebir vakitte cennetin ayakları altına serildiği annelerimizin günü. Ben buradan bizleri büyütüp devlete, vatana ve millete iyi bir evlat olmak için yetiştiren, her güç anımızda yanımızda olan başta şehit ve gazilerimizin anneleri olmak üzere bütün annelerimizin ellerinden öpüyorum. Anneler Günü’nü gönülden kutluyorum. İnşallah o gün; siyasi ikbalini, sırtını terör örgütlerine dayayanlar kaybedecek. ve Yasin Börü’nün annesi kazanacak.Eren Bülbül’ün annesi kazanacak! Aybüke öğretmenin annesi kazanacak! bütün annelerimiz kazanacak. Türkiye’nin önderi, milletin önderi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan kazanacak dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir