Atatürk hayranı Alman turist, Müslüman olup “Kemal” ismini aldı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 10, 2023 Yorum Yok

Antalya‘ya tatile gelen ve ziyaret ettiği mescitlerden etkilenerek İslam’ı araştıran Alman turist Robert Taylor, Evvel Müslüman oldu, akabinde hayranı olduğu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Kemal” ismini aldı.

Bir golf materyali firmasının Avrupa ve Türkiye bölge distribütörü olan Taylor, tatil için geldiği Antalya’da, mescitleri ziyaret etti. Mescitlerden ve ezandan etkilenen Taylor, İslam’ı araştırınca Müslüman olmaya karar verdi.

Serik İlçe Müftülüğünde düzenlenen ihtida merasiminde, Almanya’da 6 Yıl misyon yapan İlçe Müftüsü İbrahim Köksal, Taylor’a İslamiyet’in Temel asıllarını anlattı. Daha sonra kelimeişehadet getirerek Müslüman olan Taylor, Mustafa Kemal Atatürk’ü Fazla sevdiğini, onun hayranı olduğunu belirterek, “Kemal” ismini aldı.

Dua edilmesiyle tamamlanan merasimde Vilayet Müftüsü Köksal, Taylor’a “İhtida Belgesi” ile mealli Kur’an-ı Kerim ve Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan Türlü kitaplar Armağan etti.

Törene Serik İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Ömer Akkaya, Din Hizmetleri Uzmanı Veysel Tosun, Dinler Bahçesi Kılavuz İmam Hatibi Sonay Yıldırım da katıldı.

Kaynak: AA / Şimdiki

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir