Annelerin Dilinden Annelerin Gönlüne Şiir Dinletisi Programı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 18, 2023 Yorum Yok

Türkiye Müellifler Birliği Erzurum Şubesinin konut sahipliğinde TYB Gençlik Koordinatörlüğü ve Erzurum Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünün organize ettiği “Annelerin Lisanından Annelerin Gönlüne” şiir dinletisi programı his dolu anlara sahne oldu.

Şiir dinletisi programında Erzurum Vilayet Müftü Yardımcısı Müseffa Akbulut, Türkiye Muharrirler Birliği Bayan Kolları Ünite Lideri Kübra Genç ve TYB Yönetim heyeti üyesi Hilal Demir birer konuşma yaptılar.

Müftü Yardımcısı Müseffa Akbulut, konuşmasında ailenin İslam dininde ve toplumdaki değerinden bahsederken, Türkiye Müellifler Birliği Bayan Kolları Ünite Lideri Kübra Genç annenin Türk dünyasındaki isimlendirilmesi ve kıymetini anlattı. TYB Yönetim konseyi üyesi Hilal Demir annelerin kutsallığından vurgu yaparak, “”Depremzede annelerimizin her Vakit yanında olacağız. Onları asla yalnız bırakmayacağız” dedi. Konuşmaların sonunda Türkiye Muharrirler Birliği Bayan Kolları Ünite Lideri Kübra Genç, Erzurum Büyükşehir Belediyesine ve Kültür Daire Başkanlığına katkılarından Dolayı teşekkür etti.

Depremzede annelere ithaf edilen gecede birbirinden hoş şiirler okundu. Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Nihavend Müzik Kulübü Hanım Grubu’nun eşlik ettiği şiir dinletisinde Vakit vakit gözyaşları da Noksan olmadı. İbrahim Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılan programa Erzurumlu hanımlar ağır iştirakle takviye verdiler.

Şiir ve musiki ile devam eden programın sonunda programa katkıda bulunanlara teşekkür dokümanı verildi. – ERZURUM

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir