Ankara müzelerini kapsayan projenin uygulamasına sayılı günler kaldı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 04, 2023 Yorum Yok

Yürütücülüğünü Doç. Dr. Burcu efe ve Doç. Dr. İlknur şark Öztürk’ün yaptığı projenin nihayet evresine gelindi. Motto odaklı bir paylaşımla topluluk oluşturmayı hedefleyen ve müze ziyaretçilerinin tecrübelerini Instagram #ankaramüzeleri hashtagi altında toplayacak. Dünyada birçok örneği olan bu paylaşım hareketindeki Temel gayesi kültürel yerleri daha erişilebilir hale getirmek, toplumsal File etkileşimleri teşvik etme ve ziyaretçi İlgi alımlı yollarla temas kurma talihine sahip olmak.

FOTOĞRAFLARI TOPLUMSAL MEDYADA PAYLAŞACAKLAR

Sözü edilen paylaşım hareketine katılmak için, 18-24 Mayıs 2023 tarihleri ortasında Ankara Müzeleri’ni ziyaret edenlerin kendi Instagram hesaplarında #ankaramüzelerini etiketleyerek dilediği fotoğrafı post olarak paylaşabilirler. Böylelikle o hafta içinde hesabını erişime açmış olan bütün ziyaretçi paylaşımları onların tecrübeleri ve görüşleri çerçevesinde tahlil edilecek.

PROJE 2 YILDIR SÜRÜYOR

2 yıldır süren bu proje bünyesinde konusunda uzman birçok akademisyenin katıldığı paneller gerçekleştirilmiş, akademik yayınlar yapılmıştır. Ayrıyeten paylaşım hareketi öncesi T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler genel Müdürlüğünün takviyeleriyle 28 Nisan 2023 tarihinde Ankara’da müze uzmanlarına yönelik “Çağdaş Müzecilik Anlayışında Bağlantı ve Etkileşim” başlıklı bir eğitim gerçekleştirilmiştir.

Eğitimin birinci kısmında Doç. Dr. İlknur şark Öztürk tarafından kendini daha güzel Anlatım etme ve aktif dinleme maharetlerine değinilmiş. Bununla Birlikte vücut lisanı ile yansıtılan sözlerin manaları aktarılmıştır. Projenin motto odaklı paylaşım kısmını anlatan Doç. Dr. Burcu efe ise paylaşım hareketiyle neyi amaçladıkları, bununla gerçekleşecek bilimsel yayınlarlın Ankara’nın Marka kent olmasına sağlayacağı katkıyı Anlatım etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir