Akay, Memura Ek Zam İçin Yasa İstedi

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 09, 2023 Yorum Yok

BASK genel Lideri Resul Akay, memur maaş artırımıyla enflyasyon ortasındaki farkın 2 puanlık refah hissesiyle Bir arada ek artırım olan memur maaşlarına yansıtılması için TBMM’den Yasa çıkarılmasını talep etti.

Resul Akay, yaptığı yazılı açıklamayla, Devlet Bakanı Ali Babacan’ın memur maaşlarına ek artırım yapılmasına sıcak bakmadığına yönelik açıklamalarına reaksiyon gösterdi. Akay, “Babacan’ın temsil ettiği siyasi takım muhalefette olsaydı memurlara ek artırım verilmesi için meydanlara iner, Amel başındaki iktidara Türkiye’yi dar ederdi” dedi.

Akay memurlara, gerçekleşen enflasyon artı refah hissesi kadar maaş artışı vermemekte direnen bir hükümetle karşı karşıya bulunmanın talihsizliğini yaşadıklarını belirtti. Akay, bu tavrıyla memurları gözden çıkardığını öne sürdüğü hükümeti insaflı ve adaletli olmaya çağırdı.

Akay, hükümete, Meclis tatile girmeden “Memur maaş artışları, gerçekleşen enflasyonun altında kaldığı takdirde, ortadaki farkın üzerine iki puanlık refah hissesi eklenerek izleyen ayın 15’inde ödenecektir” biçiminde bir düzenleme yapma davetinde bulundu.

Kaynak: ANKA / iktisat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir