Afganistan’da 6.5 büyüklüğünde deprem! Ölü ve yaralılar var

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Mar 21, 2023 Yorum Yok

Afganistan‘ın kuzeydoğusundaki Badakhshan eyaletinde meydana gelen 6.5 büyüklündeki sarsıntıdan etkilenen Pakistan’da 6 kişinin hayatını kaybettiği, 120 kişinin yaralandığı Anlatım edildi. Yetkililer, yaralıların birçoklarının zelzele anındaki panik sırasında yaşanan izdihamlar nedeniyle yaralandığını belirtti.

DEPREM NEDENİYLE KİMİ BİNALAR ÇÖKTÜ

Pakistan’ın başşehri İslamabad, Lahor, Peşaver, Swabi, Lodhran, DG Khan, Bahawalpur, Skardu, Kohat, Toba Biricik Singh, Parachinar, Nowshera ve Khanewal kentlerinde hissedilen zelzele nedeniyle kimi binaların çöktüğü Anlatım edildi.

HİNDİSTAN, KAZAKİSTAN VE ÖZBEKİSTAN’DA DA HİSSEDİLDİ

Afganistan ve Pakistan’ın yanı Dizi zelzele Hindistan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan ve Özbekistan’da da hissedilen zelzelenin en az 30 saniye sürdüğü belirtildi. Laf konusu ülkelerden şimdi mal ve can kaybı bildirilmedi.

TALİBAN SÖZCÜSÜ: SIHHAT ÇALIŞANINA HAZIR OLUN TALİMATI VERDİK

Taliban Sözcüsü Zabihullah Mujahid yaptığı açıklamada, “Ülkenin dört bir yanında sıhhat ocakları hazır, vilayetlerdeki bütün valilere, sıhhat işçisinin Amade olması talimatı verildi. Şu anne kadar Fazla şükür rastgele bir can kaybı yahut yaralanma haberi gelmedi” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir