ABD’de “TikTok BORG trendi” nedeniyle zehirlenen birçok öğrenci hastaneye kaldırıldı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Mar 06, 2023 Yorum Yok

ABD’nin Boston kentindeki Massachusetts Üniversitesi’nde (UMass) “TikTok BORG trendi” sebebiyle zehirlenen birçok Talebe hastanede tedavi altına alındı.

UMass yetkilileri, öğrencilerinin katıldığı cümbüş gecesinde “TikTok BORG trendi”nin yol açtığı çok alkol tüketimi yüzünden 28 ambulansın Hadise yerine sevk edildiğini bildirdi.

Zehirlenen öğrencilerin hayati tehlikesinin bulunmadığını aktaran yetkililer, olayın ciddiyeti nedeniyle bölgedeki birçok devlet kurumunun seferber olduğunu kaydetti.

Bölge polisi, olayla ilgili iki kişinin gözaltına alındığını belirtti.

UMass yetkililerince yapılan açıklamada, hafta sonu etkinliklerinin gözden geçirileceği ve alkol tüketimi konusundaki eğitimin artırılacağı bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada, üniversiteye katılan öğrencilere çok içki tüketiminin yol açtığı ruhsal ve sıhhat riskleri konusunda eğitim verildiği hatırlatıldı.

ABD’deki üniversitelerde nihayet vakitlerde sıkça gündeme gelen “TikTok BORG trendi”, Çinli toplumsal medya platformunda “zararı azaltılmış” içki içme yolu vadeden yeni bir moda.

“Blackout rage gallon” manasına gelen BORG, su, votka, kafeinli tatlandırıcı ve elektrolitlerle yapılan alkollü içeceği Anlatım ediyor.

Kaynak: AA / Yeni

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir