ABD’de okula silahlı saldırı: 6 çocuk hayatını kaybetti

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Mar 27, 2023 Yorum Yok

ABD’nin Tennessee eyaletinde yer Meydan Nashville’deki kiliseye ilişkin okula silahlı atak düzenlendi. Akının akabinde hastaneye getirilen 6 çocuğun hayatını kaybettiğini açıkladı.

VELİLERE OKULA GELMEMELERİ ÇAĞRISI

Nashville İtfaiye Departmanı tarafından yapılan açıklamada, “33 Burton Hills Bulvarı’ndaki Covenant Okulu’nda etkin bir saldırgana Karşılık veriyoruz. apansız Çok hastamız olduğunu doğrulayabiliriz” sözleri kullanıldı. Açıklamada, Okul bölgesindeki tetikçi durumunun faal olduğu aktarılarak, velilerden okula gelmemeleri ve oluşturulan yine buluşma alanına gitmeleri istendi.

SALDIRGAN ÖLÜDÜRÜLDÜ

Nashville Polis Departmanı tarafından yapılan açıklamada ise, 33 Burton Hills Bulvarı’ndaki okula silahlı atak düzenlendiği belirtilerek, saldırganın Emniyet güçleri tarafından etkisiz hale getirildiği Anlatım edildi. Saldırganın nasıl öldüğü yahut kimliği hakkında şimdi İzah yapılmadı.

Yaklaşık 200 öğrencisi bulunan okulun Covenant Presbiteryen Kilisesi’ne bağlı olduğu ve 6’ıncı sınıfa kadar eğitim verdiği belirtildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir