ABD’de liseli iki genç düşük not verdi diye hocalarını öldürdü

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 02, 2022 Yorum Yok

ABD, Kasım 2021’de dehşetli bir cinayete sahne oldu. Connecticut Eyaleti’ndeki Iowa Lisesi’nde İspanyolca öğretmeni olan Nohema Graber’in (66) cansız vücudu şimendifer yolu menfezinde bulundu. Tüyler ürperten olayın akabinde çalışma başlatan Emniyet güçleri cinayeti Graber’in iki öğrencisinin işlediğini belirledi.

BEYZBOL SOPASIYLA DÖVEREK ÖLDÜRDÜLER

Cinayetten Evvel parkta yürüyüş yapan Graber’in Willard Miller ve Jeremy Goodale isimli 16 yaşındaki iki öğrencisi tarafından beyzbol sopası ile darbedilerek öldürüldüğü tespit edildi.

CİNAYETİN NEDENİ ‘DÜŞÜK NOT’

Polisteki sözünde Miller, öğretmenin kendisine verdiği notun Sınıf ortalamasına nazaran düşük olduğunu, bu duruma öfkelendiğini söyledi. Polis tabirlerini doğrulayan savcılığın raporunda, “Deliller, Graber cinayetinin düşük not verilmesi üzerine işlendiğini gösteriyor” denildi.

Görgü şahitleri sözünde, Hadise yerine gelen Graber’in akabinde iki maskeli gencin park etrafında görüldüğünü söyledi. Cinayet mahallinde kanıt bırakmak istemeyen gençlerin öğretmenlerini öldürdükten sonra minibüs ile Irak bir noktaya götürmeye karar verdiği bilgisine ulaşıldı. Minibüsü cesedi sakladıkları yerde bırakan zanlıları yolda yürürken Öbür şahısların gördüğü tutanaklarda yer aldı.

CİNAYETİ İŞLEYİP TOPLUMSAL MEDYADA ÖVÜNDÜLER

Öte yandan ikilinin işledikleri cinayetle toplumsal medyada övündükleri ortaya çıktı. Miller ve Goodale’in cinayet akşamı toplumsal medya hesaplarından işledikleri suça kanıt oluşturabilecek paylaşımları savcılık tespit etti. Yapılan paylaşımlarda intikam alındığına dair ibarelere yer verildiği mahkeme tutanaklarına girdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir