ABD’de ilk kez bir ilçede Ramazan Bayramı resmi tatil ilan edildi

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 24, 2023 Yorum Yok

ABD’nin Michigan eyaletinde yer Meydan Dearborn ilçesinde Ramazan Bayramı‘nın birinci günü resmi tatil ilan edildi.

ABD’de birinci Sefer bir ilçede Ramazan Bayramı resmi tatil ilan edildi. ABD’nin Michigan eyaletinde yer Meydan Dearborn ilçesinin Lübnan kökenli Belediye Lideri Abdullah Hammoud, ilçede Ramazan Bayramı’nın birinci günü resmi tatil ilan edildiğini duyurarak, “Kapsayıcı ve çeşitliliğe sahip bir işgücünün bulunduğu Dearborn kentinde, onların tatillerini ve inançlarını tanımlıyız. Yaptığımız şey, denkleme Adalet getirmek. Herkes memnuniyetle karşılandığını ve temsil edildiğini hissediyor. Bunun yalnızca kentin kültürüne katkıda bulunduğunu düşünüyorum” dedi.

ABD’de birinci Defa bir belediyenin bütün çalışanları Ramazan Bayramı’nın birinci günü fiyatlı müsaade hakkına sahip olurken, Ramazan Bayramı’nın birinci gününde kentteki resmi kurumlar kapalı olacak.

Dearborn, Lübnanlı, Suriyeli, Filistinli, Iraklı ve Yemenli toplulukların yüksek yoğunluğu nedeniyle şimal Amerika’nın Arap başşehri olarak biliniyor. Kentte yaşayanların ve çalışanlarının birçok Müslüman.

Ramazan Bayramı, ABD hükümeti tarafından uzun müddettir gayri resmi olarak tanınmasına Karşın şimdi resmi tatil olarak ilan edilmedi. – MİCHİGAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahallî

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir