ABD basınından Hadise argüman: İran yakın vakitte Suudi Arabistan ve Irak’a saldıracak

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 02, 2022 Yorum Yok

ABD’nin önde gelen gazetelerinden Wall Street Journal’de yapılan haberde yeni bir savaşın yakın vakitte başlayabileceği yazıldı. Haberde İran’ın yakın vakitte Suudi Arabistan ve Irak’a saldıracağı belirtilirken ABD’nin Suudi Arabistan’a yardım konusunda teyakkuzda olduğu belirtildi.

DİKKATİ PROTESTOLARDAN DİĞER BİR YERE ÇEKMEK İSTİYORLAR

Gazeteye konuşan ABD’li ve Suudi yetkililer, İran’ın, dikkati ülke içindeki protestolardan Öbür bir yere çekmek için Suudi Arabistan ve Irak’ın Erbil kentindeki kimi maksatlara yakın vakitte atak düzenleyebileceğini duyurdu.

ABD TEYAKKUZA GEÇTİ

Suudi Arabistan’ın bu istihbaratı ABD’li yetkililerle paylaştığına işaret edilen haberde, Laf konusu iki ülke ve Öbür birtakım ülkelerin ordularını teyakkuza geçirdiği bilgisi verildi.

“SAVUNMAK İÇİN HAREKETE GEÇECEĞİZ”

Beyaz Saray Ulusal Emniyet Kurulundan bir yetkili de argümanlardan duyulan kaygıyı lisana getirdi; “Suudi Arabistan ile askeri ve istihbarat kanalları üzerinden Daimi temas halindeyiz. Çıkarlarımızı ve bölgedeki ortaklarımızı savunmak için harekete geçmekte tereddüt etmeyiz.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir