85 Yaşında Kur’an-ı Kerim öğrendiler

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 23, 2023 Yorum Yok

85 Yaşında Kur’an-ı Kerim öğrendiler

GAZİANTEP – Gaziantep’te yaşayan 85 yaşındaki komşular Elif Kurt ve Hamide Bozgil, bu yaşlarına Karşın gittikleri toplumsal tesisle Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendi.

Gaziantep’te yaşayan yıllardır komşu olan 85 yaşındaki Elif kurt ve Hamide Bozgil, Şahinbey Belediyesinin düzenlediği Kur’an kursunda eğitim Meydan 85 yaşındaki Elif Kurt ve Hamide Bozgil Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendi. Kursun en İhtiyar öğrencilerinin Kur’an-ı Kerim öğrenmesi kurstaki genç bayanlara da Örnek oldu. Gaziantep’in Şahinbey ilçesine bağlı Yeditepe mahallesinde bulunan Şahinbey Belediyesine bağlı Özgecan Hanımlar Yüzme Havuzu, Spor ve Kültür Merkezi’nde bayanların hizmetine sunulan Kur’an Kursunun en İhtiyar öğrencisi olan Elif Kurt ve Hamide Bozgil Kuran’ı Kerim’i okumayı öğrendi.

Kurstaki hocalarında yardımıyla Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenen Elif Kurt, “Çocuklukken Kur’an-ı kerimi öğrenmiştim. Buraya tekrar gelerek eksiklerimi gidermek istedim. Hocalarımız bize eksiklerimizi öğretiyor. Daha bilmediğimiz yerlerini öğrenmek için çabalıyoruz. Bu yaşta bile çabalıyoruz zira beşikten mezara kadar okumak vardır. İlah herkese nasip etsin. Buraya gelmeden Evvel eksiklerimiz vardı. Eksiklerimizi de tamamlıyoruz. Hocamız bizimle hoş bir halde ilgileniyor “dedi.

“Kuran-ı kerim üzere beşere Dost yok”

Kur’an’ı Kerim’in herkesten daha Fazla Dost olduğunu söyleyerek gençlere daha erken öğrenmeleri tavsiyesinde bulunan Kurt, ” Kur’an-ı Kerim başımızın tacı, kalbimizin, gönlümüzün ilacıdır. Tüm gençlere her Vakit söylerim kendilerine tavsiye ederim. Yaşlandıktan sonra Öbür bir işle uğraşamadığımız için oturduğumuz yerde kuran-ı kerim bize yoldaş oluyor. Hastalıkta, zelzelede nerede olursak olalım kuran-ı kerim daima yanımızda oldu. Herkese tavsiye ediyorum. Tüm gençlere, Tüm arkadaşlara tavsiye ediyorum ki öğrensinler, eksiklerini gidersinler. Buraya gelerek kuran-ı kerim okuyorum, namazımı kılıyorum, öğreten arkadaşlar Fazla yardım ediyorlar bizimle ilgileniyorlar. Gençlerde öğrendikçe, ilerledikçe ben Fazla seviniyorum” tabirlerini kullandı.

“Kurs açıldığında herkesten Evvel ben gelirim”

Kur’an kursuna herkesten Evvel kendinin geldiğini ve kurs açıldığı Vakit herkese gelmeleri tarafında tavsiyelerde bulunduğunu lisana getiren Hamide Bozgil, “Küçükken hocaya gitmiştim. Buraya da gelip kuran-ı kerim okuyoruz kendimizi ilerletiyoruz. Unutmamak için Kur’an-ı Kerim okuyarak tekrar ediyoruz. Hepimiz komşuyuz kuran-ı kerim okuyup sonra konutlarımıza gideriz. Kurs açıldığında herkesten Evvel ben gelirim. Gittiğim her yerde herkese kurs açıldı gelin diye söylerim. Kuran kursu dışında öteki kurslar içinde geldik. Kur’an-ı Kerim’de öğrendik dikişte öğrendik” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir