geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. 4 gün okul 3 gün tatil mi olacak, ne zaman? Türkiye’de okullar haftada 4 gün mü olacak? MEB açıkladı mı?

4 gün okul 3 gün tatil mi olacak, ne zaman? Türkiye’de okullar haftada 4 gün mü olacak? MEB açıkladı mı?

admin admin -
37 0

Okullar 4 gün Okul 3 gün tatil mi olacak? Okullar hafta içi 4 gün olacak ve haftada 3 gün tatil olacak tezi toplumsal medyada gündem olmuştu. Pekala, nitekim okullar 4 gün Okul 3 gün tatil sistemine mi geçiyor? Okullar haftada 4 gün mü olacak? merak ediliyor. Türkiye’de 4 gün Okul 3 gün olacak mı, ne Vakit olacak? İşte, Okullarda 4 gün ders 3 gün tatil argümanı yanlışsız mu, nereden çıktı? Ayrıntılar…

OKULLAR 4 GÜN MÜ OLACAK?

Okulların haftada 4 gün olacağı beklentisi Avrupa ülkelerinde 4 günlük çalışma sisteminin denendiğini duyan birçok vatandaşın bu sistemin Türkiye’de uygulanıp uygulanmayacağını merak etmesi üzerine oluştu. Türkiye’de birçok çalışanı sevindirecek sisteme dair rastgele bir gelişme yok. Öğrencileri sevindirecek ve öğretmenleri biraz da olsa dinlendirecek olan haftada 4 gün Okul sistemi ile ilgili de birebir biçimde şimdi alınmış bir karar yok. Okullarda haftanın 5 günü (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma) eğitim ve öğretim devam etmektedir. Cumartesi ve Pazar günleri ise resmi tatildir.

DÖRT GÜN Okul HAKKINDA DESTEKLEYENLER/DESTEKLEMEYENLER NE DİYOR?

İngiltere’de haftada dört gün Okul uygulamasını destekleyenler, güç fiyatlarındaki artışın okullara getirdiği maddi yükü azaltabileceğini ve tasarruf sağlanabileceğini işaret ederken; haftada dört gün Okul uygulamasını desteklemeyenler ise 4 gün eğitimin öğrenciler için verimli olmayacağını Anlatım ediyorlar.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir