23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çankaya’da Coşku ile Kutlanacak

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 24, 2023 Yorum Yok

Çankaya Belediyesi, 23 Nisan‘ı dolu dolu kutlamaya hazırlanıyor. İlçenin dört bir yanını bayraklarla süsleyen Çankaya Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı hafta boyunca konser, Faaliyet ve bando şovlarıyla kutlayacak.

Çankaya Belediyesi‘nin klasikleşen 1000 Çocuk Korosu 23 Nisan Konseri, bu Yıl 29 Nisan’da Anıtkabir’in yanı başında bulunan Anıtpark’ta gerçekleşecek. önder Murat Ömür Tuncer’in yöneteceği ve Agora Senfoni Orkestrası’nın eşlik edeceği konserde Çankaya Belediyesi müzisyenlerinin eğitim verdiği çocuklar, “23 Nisan”, “İzmir Marşı”, “10. Yıl Marşı” üzere yapıtların yanı Dizi Zülfü Livaneli’nin “Ey Özgürlük” müziğini da seslendirecek.

Birlik Mahallesi İsmet İnönü Parkı’nda 30 Nisan’da yapılacak 23 Nisan Çocuk Şenliği ile çocuklar tahta bacaklar, jonglörler, hayvan orkestrası ve balon gösteri eşliğinde eğlenceli bir gün geçirecek.

23 NİSAN’DA ÇANKAYA BANDOSU SOKAKLARDA

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi kutlaması ise 23 Nisan saat 10.00’da Çayyolu Atapark’ta düzenlenecek Merasim ve bando konseriyle başlayacak. Bando gösterisi bayram günü saat 12.00’de Kızılay Yüksel Caddesi, saat 14.30’da Bahçelievler 7. Cadde ve saat 16.00’da, Tunalı Hilmi Caddesi Kuğulupark’ta Çankayalılar’la buluşacak.

CUMHURİYETİN 100. YILINDA ÇOCUKLARIN RENKLİ 100’Ü

Bayram kutlamaları kapsamında 25 Nisan’da, birinci yaşını kutlayan Çankaya Belediyesi 23 Nisan Çocuk Meskeni çocuklarının fotoğraf ve seramikten oluşan 100 modüllük standı gerçekleşecek. ‘Çocukların Renkli 100’ü’ standı 4 Mayıs’a kadar Çankayalılar’ın beğenisine sunulacak.

Kaynak: ANKA / Mahallî

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir