2019 Yılının Rengi, Ünlülerin Makyajıyla Tescillendi

Genel Eki 27, 2022 Yorum Yok

Makyaj sanatkarı Hamiyet Akpınar, klâsik olarak yılın rengini seçen küresel renk otoritesi Pantone’nin 2019 yılının rengi belirlediği canlı mercan ışığında bir görünüme kavuşmanın tüyolarını 2019 rengi seçilmesiyle resmetti.

Yeni dönemin öne çıkan rengi canlı mercanın beşere olumlu güç veren ve içini ısıtan sıcak bir renk olarak makyajın vazgeçilmez tonlarından biri olduğunu vurgulayan ünlü makyaj sanatkarı; lipgloslarla çoğunlukla dudak makyajında kullanılmasının yanında, yanak ve göz makyajında da sıklıkla görüleceğine dikkat çekti.

Göz alıcı makyaj uygulamalarıyla isminden kelam ettiren makyaj sanatkarı Hamiyet Akpınar, 2019 yılı makyaj modasının ipuçlarını ve yılın renginin yükselişini kıymetlendirdi.

Akpınar, şayet canlı bir mercan rengi ruj kullanılacaksa, göz makyajının daha az ve fresh bir görünümde olmasının tesirli olacağına değinerek, “Bu rengin alt metninde optimistlik ve memnunluk arayışı yer alıyor. Kahve-bronz göz makyajları ile kombinlenirse de sıcak ve güçlü bir görünüm verir. Türk bayanın çoğunlukla sarı alt tonlu cilde sahip olduğunu düşünürsek, mercan rengi bizim rengimiz diyebilirim.” diyerek kelamlarına ekledi.

Usta makyaj artistinin, dönem trendleriyle birlikte yılın rengini keyifle uygulandığı ünlüler ortasında Gökçe Bahadır, Neslihan Atagül Doğulu ve Hazar Ergüçlü üzere isimler yer alıyor.

Kaynak: Bültenler

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir