19 Mayıs coşkusu Ataşehir’de Gençlik Festivali ile yaşandı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 19, 2023 Yorum Yok

19 Mayıs coşkusu Ataşehir‘de Gençlik Şenliği ile yaşandı

İSTANBUL – ulusal Uğraş’ın ve Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olan 19 Mayıs 1919’un 104’üncü Yıl dönümü, Ataşehir‘de Gençlik Şenliği ile kutlandı. Gençler ve çocuklar, şenlikte bulunan oyun atölyeleri, cümbüş parkurlarında ve şovlar ile eğlenceli anlar yaşadı. Kutlamalar coşkulu anların yaşandığı Emre Öztürk, Ozbi ve Kamufle konserleri ile nihayet buldu.

Ataşehir‘de, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı her Yıl olduğu üzere bu Yıl da rengarenk bir şenlikle kutlandı. Kutlamaların buluşma noktası Atapark, gün boyunca farklı ve cümbüş dolu aktivitelere konut sahipliği yaptı.

Sabah saatlerinde Ataşehir Kaymakamlığı’nın resmi çelenk koyma merasimiyle başlayan 19 Mayıs kutlamaları, Ataşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Gençlik Festivali” ile gece geç saatlere kadar sürdü. çok sayıda genç ve çocuk, şenlik alanında bulunan play station alanı, portre çizimi, ok atma alanı, langırt ve futbol alanı karaoke, elektronik basket, boks, karikatür atölyesi, colorfest üzere Türlü oyun alanlarında eğlenceli vakit geçirdi.

Ataşehir Belediyesi’nin bünyesinde bulunan Gençlik Senfoni Orkestrası şenlik için hazırladığı Özel program ile gençlerle bir ortaya geldi. Akabinde, 19 Mayıs coşkusu Ataşehir’de konserlerle taçlandı. Sevilen müzik sanatkarları Emre Öztürk, Ozbi ve Kamufle aktifliklerin akabinde akşam saatlerinde sahne alarak müziklerini gençlerle Birlikte söyledi. Genci yaşlısı Fazla sayıda vatandaş, müzik eşliğinde ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak 19 Mayıs coşkusunu yaşadı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Cem Güney Kılıç – Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir