15 Mayıs hastaneler açık mı? 15 Mayıs eczaneler, sağlık ocakları açık olacak mı?

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 12, 2023 Yorum Yok

Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Devre Milletvekili genel Seçimi için Geri sayım başladı. Seçim günü sonrasında 15 Mayıs hastaneler Aleni mı sorusu araştırılan mevzular ortasında yer alıyor. 15 Mayıs Pazartesi hastane çalışma saatleri merak konusu oldu. Pekala, 15 Mayıs hastaneler Aleni mı? 15 Mayıs eczaneler, sıhhat ocakları Aleni olacak mı? Ayrıntılar haberimizde…

CUMHURBAŞKANI ADAYLARI KİMLER?

Cumhurbaşkanı ve eşitlik ve Kalkınma Partisi (AK Parti) genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs‘ta yapılacak seçimlerde Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olduğunu açıkladı. Cumhur İttifakı’nın diğer bileşenleri Milliyetçi devinim Partisi (MHP) ve Aka Birlik Partisi (BBP), Erdoğan’ın adaylığını destekledi. 24 Mart’ta Yine Refah Partisi genel Lideri Fatih Erbakan’da Cumhur İttifakı’na katıldıklarını ve seçimlerde Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıkladı.

Cumhuriyet Kamu Partisi, GÜZEL Parti, Demokrat Parti, DEVA, istikbal Partisi ve Saadet Partisi’nin üyesi olduğu altı muhalefet partisinin kurduğu Altılı Masa’nın adayı 13 Şubat tarihinde yapılacak olan toplantıda kararlaştırması bekleniyordu. Lakin 2023 Kahramanmaraş sarsıntıları nedeniyle toplantı ertelendi. millet İttifakı Namzet belirleme toplantısını 2 Mart tarihinde gerçekleştirdi. 3 Mart tarihinde Meral Akşener, YETERLİ Parti GİK toplantısı sonrası yaptığı açıklamada 2 Mart’taki toplantıda millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının onaylandığını açıkladı ve GÜZEL Parti’nin masadan ayrıldığını bildirdi. 3 gün sonra DÜZGÜN Parti, CHP ile yaptığı görüşmeler sonrası Altılı Masa’ya tekrar katıldı. millet İttifakı, 6 Mart 2023 tarihinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortak cumhurbaşkanı adayı olduğunu açıkladı.

SEÇİME KAÇ GÜN KALDI?

2023 Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Devre Milletvekili genel Seçimi, 14 Mayıs Pazar günü gerçekleşecektir. 10 Mayıs tarihi itibariyle seçime 2 gün kalmıştır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir