11 ilde okullar ne zaman açılacak? Deprem bölgesinde okullar ne zaman açılacak? 1 Mart 2023 Çarşamba günü okulların açılacağı iller hangileri?

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Mar 01, 2023 Yorum Yok

Bugün okullar tatil mi, Mevcut mı sorusu Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Şanlıurfa, Malatya, Gaziantep, Diyarbakır, Elazığ, Kilis, Osmaniye, Adana için sorgulanıyor. Pekala, 1 Mart bugün okullar tatil mi, açılacak mı? merak ediliyor. Pekala, 11 vilayette okullar ne Vakit açılacak? zelzele bölgesinde okullar ne Vakit açılacak? 1 Mart 2023 Çarşamba günü okulların açılacağı vilayetler hangileri? İşte ayrıntılar haberimizde…

DEPREM BÖLGESİNDEKİ VİLAYETLERDE OKULLAR NE Vakit AÇILACAK?

Deprem bölgesindeki okullar kentlere nazaran farklı tarihlerde açılacak. 3 kategoride tarih belirlendi.

Bakan Özer şu açıklamaları yaptı;

“10 vilayetimizde eğitim öğretime geçişi Vilayet bazlı değil ilçe ve Okul bazlı sürdüreceğiz. 3 farklı kategoride yer Meydan vilayetlerimizde okullarımızın sağlamlık raporlarına nazaran farklı vakitlerde eğitim öğretime başlayacağız.

Birinci kategoride, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa yer alıyor. Bu vilayetlerimizde 1 Mart itibariyle eğitime başlıyoruz.

Adana’da ise okullar 13 Mart’ta açılacak.

İkinci kategoride Gaziantep ve Osmaniye. Verilen ortayı 13 Mart’a kadar uzatıyoruz.

Üçüncü kategoride ise; Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay yer alıyor. Bu vilayetlerimizde de 1 Mart tarihine kadar vermiş olduğumuz ertelemeyi 27 Mart tarihine kadar uzatıyoruz.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir