10 Kasım tatil mi? 10 Kasım hangi gün? 10 Kasım 2022 okullarda ders işlenecek mi?

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 07, 2022 Yorum Yok

10 Kasım Atatürk’ün vefatının 84. yıldönümü bu hafta düzenlenecek Türlü etkinliklerle anılacak. Kasım ayının birinci haftası geride kalırken öğrenciler ve çalışanlar 10 Kasım resmi tatil mi? sorusuna Karşılık arıyor. Pekala, 10 Kasım tatil mi? 10 Kasım hangi gün? İşte ayrıntılar haberimizde…

10 KASIM RESMİ TATİL Mİ?

10 Kasım bu sene Perşembe gününe denk geliyor. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü resmi tatil olarak sayılmamaktır. Bu sebeple okullar ve öteki halk kurumları faaliyetlerine devam edecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan çalışma ve Amel takviminde 10-16 Kasım tarihleri ortasından Atatürk haftası sebebiyle Çeşitli aktifler düzenlenecek. Bununla Birlikte günümüze kadar 10 Kasım tarihi hiçbir Vakit tatil olmamıştır.

10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ

10 Kasım günleri saat 09.05’te çalan siren sesleriyle Birlikte Türkiye genelinde 2 dakika müddetle Atatürk anısına hürmet duruşuna geçilmektedir. Ardından Türkiye Aka millet Meclisi binası önündeki bayraklar hariç, Türkiye’deki bütün resmi binalarda ve ülkenin Hariç temsilciliklerde bayraklar, Yas göstergesi olarak yarıya indirilir. Anıtkabir’de bulunan bayraklar diğer günlerde hiçbir sebeple yarıya indirilmez. Bayrağın Daimi çekili bulunmadığı yerlerde, bayrak Evvel göndere çekilir; daha sonra da yarıya indirilir.

Dolmabahçe Sarayı’nda Atatürk’ün hayatını kaybettiği odada düzenlenen anma merasimine katılmak isteyenler uzun kuyruklar oluşturmakta, merasimin akabinde Atatürk’ün yatağına karanfiller bırakıp Saray’ı ziyaret etmektedir.

Ayrıca Türkiye’nin pek Fazla yerinden Çehre binlerce insan, her Yıl Atatürk’ü mezarı başında anmak için Anıtkabir’i ziyaret etmektedir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir