Tag

Türkçe

Yunus Emre Enstitüsü 64 ülkede 85 kültür merkezi ile Türkçe öğretiyor

Yunus Emre Enstitüsü Lideri onur Ateş, 64 ülkede 85 kültür merkezinde Türkçe öğretmenin yanı Dizi Türk kültürünü tanıtmanın da amaçlandığını belirtti. Şu anne kadar Türkçe öğrettiği farklı mecralarda ya da Türkçe ile tanışan 5 milyon beşere ulaştıklarını söyleyen Ateş, 2023 yılı maksatlarının 1 milyon beşere Türkçe öğretmek olduğunu Anlatım etti.

Yunus Emre Enstitüsü 64 ülkede 85 kültür merkezi ile Türkçe öğretiyor

Yunus Emre Enstitüsü Lideri onur Ateş, 64 ülkede 85 kültür merkezinde Türkçe öğretmenin yanı Dizi Türk kültürünü tanıtmanın da amaçlandığını belirtti. Şu anne kadar Türkçe öğrettiği farklı mecralarda ya da Türkçe ile tanışan 5 milyon beşere ulaştıklarını söyleyen Ateş, 2023 yılı amaçlarının 1 milyon beşere Türkçe öğretmek olduğunu Anlatım etti.

Yunus Emre Enstitüsü, 64 ülkede 85 kültür merkeziyle Türkçe öğretiyor

Yunus Emre Enstitüsü Lideri onur Ateş, 64 ülkede 85 kültür merkezleriyle Türkçe öğrettiklerini ve bugüne kadar 15 milyon beşere Türkçe’yi tanıttıklarını söyledi. Ateş, 2023 yılı amaçlarının 1 milyon beşere Türkçe öğretmek olduğunu belirtti.

Yunus Emre Enstitüsü, 64 ülkede 85 kültür merkeziyle Türkçe öğretiyor

Yunus Emre Enstitüsü Lideri onur Ateş, 64 ülkede 85 kültür merkezleriyle Türkçe öğrettiklerini ve bugüne kadar 15 milyon beşere Türkçe’yi tanıttıklarını söyledi. Ateş, 2023 yılı maksatlarının 1 milyon beşere Türkçe öğretmek olduğunu belirtti.

‘Yunus Emre Seçkisi’ adlı eser 7 dile çevrildi

Yunus Emre’nin iki Kıymetli yapıtı Risaletü’n-Nushiyye ve Divan’daki şiirlerinin günümüze aktarılarak hazırlanan ‘Yunus Emre Seçkisi’ isimli eser 7 lisana çevrildi.

Uluslararası öğrenciler Türkçe şiir okumada birbirleriyle yarıştı

Milletlerarası öğrenciler Türkçe şiir okumada birbirleriyle yarıştı Yozgat Bozok Üniversitesi Bilal Şahin Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde eğitim gören milletlerarası öğrenciler, kıymetlendirme heyeti karşısında Türkçe şiir okumada birbirleriyle yarıştı.