Tag

Mutlu

Almanya’dan gelip Kelkit dönerine doyamadılar

Almanya’dan gelip Kelkit dönerine doyamadılar Bisikletiyle dünya tipine çıkan Daniel Grosshans, Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde yediği Kelkit dönerini “Bu hakikaten inanılmaz bir lezzet. Hayatımda yediğim en hoş döner kebaptı” kelamlarıyla tanımladı.

Mescid-i Aksa’da Kur’an okurken gözaltına alınan Özgecan Mutlu serbest bırakıldı

İsrail polisi, fanatik Yahudi yerleşimcilerin baskını sırasında Mescid-i Aksa’da Kur’an-ı Kerim okuyan Türk vatandaşı Özgecan Memnun’u gözaltına aldı. Yaşanan gelişme Türk kamuoyunda Aka yankı uyandırırken, diplomatik kaynaklardan alınan nihayet dakika bilgisine nazaran Özgecan Mesut teşebbüsler sonucu özgür bırakıldı. Dışişleri Bakanlığı ve Kudüs Başkonsolosluğu’nun mevzuyu yakından takip ettiği bildirildi.

Malatya’da depremzede çocuklara “Tutar mısın Elimi” adlı oyun sergilendi

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki sarsıntılardan en Çok etkilenen vilayetlerden Malatya’da, çocukları zelzelenin tesirlerinden uzaklaştırmak için sahnelenen “Tutar mısın Elimi (Miras)” isimli çocuk oyunu, izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Tiyatrocular deprem bölgesinde oyunlarıyla çocuklarda afetin izini silmeye çalışıyor

Erzurum’dan sarsıntıların tesirli olduğu Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya’ya giden tiyatro grubu, palyaço kostümleriyle oyun oynadığı çocuklarda zelzelenin izini ve afetin ruhsal tesirlerini azaltmaya çalışıyor.