Tag

Kültür

Edirne’de Türk Mutfağı Haftası başladı

Edirne’de düzenlenen Türk Mutfağı Haftası aktiflikleri kapsamında saray mutfağının ünlü lezzeti olan ‘deva-i misk helvası’ yerli ve yabancı iştirakçilere ikram edildi. Etkinlikler UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Selimiye Mescidi meydanında düzenleniyor.

Türk Telekom Opera Salonu açılış töreni iki ödül aldı

Türk Telekom, Atatürk Kültür Merkezi’nin anne opera salonuna ismini veren Türk Telekom Opera Salonu için gerçekleştirdiği açılış merasimiyle Küresel Eventex Awards mükafat Programı’nda iki memleketler arası mükafata layık görüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Cumhurbaşkanlığı büyük ödüllerimiz ile kültür sanat insanlarımıza sahip çıkıyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Cumhurbaşkanlığı Aka ödüllerimiz ile kültür sanat insanlarımıza sahip çıkıyoruz” -“Bu memleketler arası niteliği olan müze, Galataport ile bütünleşen Bina ortaya koyuyor” -“Cumhuriyetimizin 100. Yıl dönümünde Türkiye Yüzyılı’nın inşasını başlatıyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul Modern Sanat Müzesi’ni ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Çağdaş Sanat Müzesi’nin yeni binasını ziyaret ederek konuşma yaptı. Erdoğan, müzenin memleketler arası niteliği olan bir Bina olduğunu belirtti ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Karsu ve Hatay Medeniyetler Korosu, Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi

Karsu ile Antakya Medeniyetler Korosu, Atatürk’ün sevdiği müziklerden Çökertme ve Yemen Türküsü’nü yorumladı. Müzikçinin “Şarkıları söylerken Atatürk’ü yanımda hissettim, umarım dinleyenlere de birebir biçimde hissettirebiliriz” kelamlarıyla duygusal anlar yaşandı.

İsviçreli çift, çok özledikleri torunlarına kavuşmak için pedal çeviriyor

İsviçreli çift, Fazla özledikleri torunlarına kavuşmak için pedal çeviriyor İsviçre’den uçakla Türkiye’ye gelen ülkenin kültürünü tanıyıp Amasya’daki kızını, damadını ve torununu ziyaret etmek için İzmir’den bisikletleriyle yola çıkan çift Yozgat’ta mola verdi.

Marmarisli Ressam Kaysu Biber’in 84. Doğum Günü Kutlandı

Marmaris Belediye Lideri Mehmet Oktay’ın da katıldığı doğum günü kutlamasında, ressam Kaysu Biber’e sıhhat dolu bir ıslak diledi ve fotoğraflarının sergileneceği bir sanat galerisi oluşturma teklifinde bulundu.

Marmarisli Ressam Kaysu Biber’in 84. Doğum Günü Kutlandı

Marmaris Belediye Lideri Mehmet Oktay’ın da katıldığı doğum günü kutlamasında, ressam Kaysu Biber’e sıhhat dolu bir ıslak diledi ve fotoğraflarının sergileneceği bir sanat galerisi oluşturma teklifinde bulundu.

Andrei Razin ve Laskavvy May Muratpaşa’da sahne aldı

Rus pop-rock müziğinin efsane kümelerinden Andrei Razin ve Laskavvy May, Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde konser verdi. Muratpaşa Belediye Lideri umut Uysal, konserde yaptığı konuşmada Muratpaşa’nın komşuluk hissiyle Bir arada Ömür kültürünü vurguladı.

Didim Kültür ve Sanat Derneği’nden ‘Bir Başka Bahar’ konseri

Didim Kültür ve Sanat Derneği (DİKSAD) tarafından gerçekleştirilen ‘Bir Öbür Bahar’ isimli konser, Didimliler’e unutulmaz bir gece yaşattı. Didim Belediyesi’nin katkılarıyla, Didim Kültür ve Sanat Derneği (DİKSAD) tarafından ‘Bir Öbür Bahar’ isimli konser gerçekleşti. DİKSAD korosu ve sanatkarlar tarafından seslendirilen birbirinden hoş müzikler, Didimliler tarafından Aka zevk topladı.