Tag

Hava

İstanbul’da yapılacak kongrelere 45 bin 777 katılımcı bekleniyor

İstanbul Ticaret Odası Lideri Şekib Avdagiç, pandeminin tesirinin ortadan kalktığı İstanbul’da bu yılın kalan aylarında yapılacağı mutlaklaşan kongrelere en az 45 bin 777 iştirakçinin geleceğini ve şahıs başı harcamalarının toplamının yaklaşık 140 milyon euro olacağını açıkladı.

Odunpazarı esnafı turist yoğunluğuna karşı hazırlığını tamamladı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile hafta sonunun birleşmesi sonucunda yapılacak olan 3 günlük resmi tatil sebebiyle Odunpazarı esnafı bölgede yoğunluk oluşmasını bekliyor.

Odunpazarı esnafı turist yoğunluğuna karşı hazırlığını tamamladı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile hafta sonunun birleşmesi sonucunda yapılacak olan 3 günlük resmi tatil sebebiyle Odunpazarı esnafı bölgede yoğunluk oluşmasını bekliyor.

“Kapadokya’nın Giriş Kapısı” Soğanlı bu bahar başka güzel

“Kapadokya’nın Giriş Kapısı” Soğanlı bu bahar Öbür hoş Sıcak hava balonlarıyla görsel şölen Yeşilhisar Kaymakamı Ahmet Ali Altıntaş: “Her gün 12 balon kalkıyor, bu doğal görseli kuşbaşı izleme talihleri olacak” Soğanlı Muhtarı Ali Cebeci: “Turist sayımız yüzde 100’ün üzerinde…

Tatilciler oy vermek için havalimanına koştu

Tatilciler oy vermek için havalimanına koştu Birinci 4 saatte 100’e yakın şahıs oy kullandı Yurt dışında yaşayan ve tatil için Antalya’ya gelen Türk vatandaşları Cumhurbaşkanlığı ve 28’nci Devre Milletvekili genel seçimleri için oy vermek için Antalya havalimanına koştu.

Almanya’da iki havalimanındaki uyarı grevlerinden dolayı 300’ün üzerinde uçuş iptal oldu

Berlin-Brandenburg ve Hamburg havalimanlarında çalışan Emniyet işçisi, hafta sonu ve tatil günlerinde ödenen ek fiyatlara artış yapılması talebiyle Verdi Sendikasının davetiyle bir günlük Amel bırakma aksiyonunda bulundu.

Son Dakika! Türk hava sahası, Süleymaniye Uluslararası Havalimanı’nı kullanacak uçaklara kapatıldı

Son dakika! Dışişleri Bakanlığı, Türk hava alanının ırak Süleymaniye Havalimanı’nı iniş/kalkış için kullanacak hava araçlarının kullanımına 3 Nisan prestijiyle kapatıldığını duyurdu.

ABD, Rus uçağının İHA’yı düşürdüğü anların görüntüsünü yayınladı

Karadeniz’de Rus Cenk uçağının ABD kuvvetlerinin insansız hava aracını düşürdüğü imgeler ortaya çıktı. Manzaraları yayınlayan Amerika Birleşik Devletleri Avrupa Komutanlığı, “İki Rus Su-27 uçağı, MQ-9 hava aracına inançlı olmayan ve amatörce bir tedbire gerçekleştirdi. MQ-9’un pervanesine çarptı ve ABD kuvvetlerinin MQ-9’unun milletlerarası sularda düşmesine neden oldu” açıklamasında bulundu.

Son Dakika: Rus savaş uçağı, Karadeniz üzerinde ABD insansız hava aracını düşürdü

Son dakika: ABD Savunma Bakanlığı, Karadeniz üzerinde Rus Cenk uçağının ABD insansız hava aracını çarparak düşürdüğünü duyurdu. İnsansız hava aracının memleketler arası sulara düştüğü belirtilirken, olayın yaşandığı bölgenin Ukrayna cephesine yakın NATO aktivistinin ağır olduğu bölge olduğu varsayım ediliyor.

ABD’de kar fırtınası ülkenin iki yakasını da etkisi altına altı

NEW ABD’de, mart ayına girerken ülkenin batı ve kuzeydoğusu karlarla kaplandı, ulaşımın Aka oranda etkilendiği kimi eyaletlerde okullar tatil edildi.